Нововведення для бізнесменів Закарпаття

квітня 18 / 2015
Нововведення для бізнесменів Закарпаття
З 05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» (далі по тексту – Закон), який був прийнятий Верховною Радою України 12 лютого поточного року.
Головною метою цього Закону є дерегуляція господарської діяльності. Але, що насправді змінилося і як це допоможе пересічним громадянам простіше та якісніше отримувати адмінпослуги в сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно? Яким чином ці зміни вплинуть на підприємців, сільгоспвиробників та інших юридичних осіб?
По-перше, зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачають, зокрема:
розширення переліку осіб (додані нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори ЦНАПів), що можуть виконувати повноваження державного реєстратора з видачі та прийому документів, пов’язаних із державною реєстрацією прав;
передбачена можливість, за бажанням заявника, отримати іншу платну послугу та у скорочені строки за окрему плату отримати послуги, передбачені постановою КМУ від 08.04.2015 №190, щодо:
державної реєстрації права власності, якщо вона проводиться з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, та державної реєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс - в строк 5 робочих днів за плату у подвійному розмірі адміністративного збору;
державної реєстрації речових прав на нерухоме майно-3 робочі дні за плату у подвійному розмірі адміністративного збору;
державної реєстрації обтяжень-дві години з моменту реєстрації заяви за плату у розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію обтяження;
надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі-одна година з моменту реєстрації заяви за плату у подвійному розмірі, що стягується згідно із законодавством за надання інформації відповідного виду.
державне мито, що сплачувалось раніше при подачі заяви про державну реєстрацію прав, замінено на адміністративний збір, розмір якого визначається в залежності від двох критеріїв: площі та заявника (фізична або юридична особа). Фактично встановлено справедливу систему оплати адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень -чим більша площа,тим більший адміністративний збір, що також дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету за рахунок встановлення економічно обґрунтованих та соціально орієнтованих розмірів плати за адміністративні послуги;
у разі відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень плата за надання витягу з Державного реєстру прав підлягає поверненню, а також, у разі відкликання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень адміністративний збір та плата за надання витягу з Державного реєстру прав підлягають поверненню.
По-друге, зміни до Земельного кодексу України:
передбачена можливість передачі громадянами земельних ділянок, призначених для ведення особистого селянського господарства (ОСГ), у користування юридичним особам України і користування ними для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства без зміни цільового призначення (ст. 33).
По-третє, зміни до Закону України «Про оренду землі» передбачають наступне:
прибраний перелік невід’ємних частин договору, тобто додатків (план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом) та скорочений істотний перелік умов договору (ст. 15);
визначено, що об’єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди (ст. 17);
встановлюється найменший можливий граничний строк оренди земельних ділянок сільськогосподарського походження, що складає 7 років (ст. 19).
Також, у зв’язку із вступом в силу Закону, вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України № 137 від 18 березня 2015 року.
Суттєві нововведення цієї постанови:
визначають поняття прийому та видачі документів, пов’язаних із державною реєстрацією прав;
передбачають можливість отримання документів за результатами розгляду заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (витягів, свідоцтв, рішень про відмову або зупинення державної реєстрації прав та їх обтяжень) через мережу Інтернет в електронному вигляді. Також, постановою передбачено, що такі документи мають однакову юридичну силу з їх паперовими аналогами.
Таким чином, всі ці нововведення суттєво повинні полегшити для громадян отримання адміністративних послуг і забезпечити справедливу систему оплати адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Начальник відділу державної реєстрації
речових прав на нерухоме майно Управління державної
реєстрації Головного територіального управління юстиції
у Закарпатській області
Наталія Юркуц.

Новини Закарпаття
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...