Закарпатські фіскали повідомляють...

квітня 17 / 2015
Закарпатські фіскали повідомляють...

Як сплачується акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

Закарпатські суб’єкти господарювання часто запитують: «Чи сплачується акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів, якщо в пунктах продажу товарів розрахунки здійснюються за готівку, із застосуванням банківських платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо»?
Фахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області зазначають, що об’єктами оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Під реалізацією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів слід розуміти продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палив моторних альтернативних, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.
Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції, а у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, – є дата надходження оплати за проданий товар.
Розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами сплачують акцизний податок незалежно від форми проведених розрахунків. Платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є особа, яка здійснює реалізацію таких товарів. Виникнення обов’язку із нарахування та/або сплати акцизного податку у інших осіб Податковим кодексом України не передбачено.

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


загрузка...