Міжнародну трасу Київ-Чоп поремонтують і зроблять платною

квітня 14 / 2015
Міжнародну трасу Київ-Чоп поремонтують і зроблять платною


Найближчим часом в Україні оголосять конкурс на будівництво першої платної дороги - Львів-Краковець. Про це повідомили в прес-службі «Укравтодору», який і буде проводити цей конкурс. Точну дату назвати поки складно, оскільки необхідно дочекатися офіційної публікації Кабінету міністрів ...

За підрахунками «Укравтодору», на будівництво самої дороги піде 4-5 років.
Скільки коштуватиме проїзд, в компанії поки сказати не можуть. Переможець тендеру повинен побудувати дорогу, після чого, по суті, візьме її в оренду на 49 років.
Весь цей час компанія зобов'язана стежити за станом дорожнього полотна та інфраструктури в цілому.
«Питання розміру плати дискусійне. Він буде обговорюватися з переможцем конкурсу. У будь-якому випадку плата буде невисокою, оскільки проект першого і повинен мати позитивний ефект », - пояснили в« Укравтодорі ».
Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський підкреслив, що «Вже є дві зацікавлені іноземні сторони, щоб фінансувати цей проект. Одна з них - компанія з Польщі. Вони ще не бачили конкурсних умов та кількісних показників, але вже готові до цього ».
Якщо проект виявиться успішним, то платні дороги почнуть з'являтися і в інших регіонах України. У яких саме, в «Укравтодорі» не говорять.
Однак можна припустити, що уряд скористається напрацюваннями своїх попередників. Якщо це відбудеться, то з урахуванням анексії Криму і війни на Донбасі карта платних доріг в Україні може виглядати, як на картинці нижче.
На карті вказано вартість проїзду, яку закладало уряд Миколи Азарова.
Андрій Пивоварський нагадав, що Кабмін вже виділив на ремонт доріг 1 мільярд гривень, і окремо 700 мільйонів на Прикарпатті та Закарпатті.
При цьому Пивоварський пообіцяв, що уряд більше не буде перенаправляти збори, які платять українці для ремонту доріг, на інші потреби.
«Мова не йде про нові збори, а про новий підхід до адміністрування коштів, які вже збираються», - заявив Пивоварський.
Він заявив, що Україна переорієнтується на будівництво цементно-бетонних доріг, які довше служать і більшість складових для яких є в Україні.
«Ми впровадимо практику концесійних і платних доріг. Я спілкувався з іноземними компаніями: вони готові будувати в Україні європейські дороги навіть сьогодні », - запевнив міністр.
Він обіцяє, що українці зможуть вибрати: їхати по новій швидкісній, але платній дорозі, або скористатися альтернативної безкоштовної.
Щоб проект став економічно вигідним для власника, потрібно, щоб кожен день дорогий користувалися хоча б 10 тис. Автомобілів. В Україні таких доріг мало: крім Львів - Краковець це дорога в обхід Києва, частина одеської траси, бориспільська.
Відзначимо, що проектом будівництва платної дороги передбачений вихід на автомагістраль Київ - Чоп шляхом створення північного об'їзду Львова.
Розпочнеться дорога в 1,3 км від державного кордону (смт Краковець), а закінчиться на 518-му км дороги Київ - Чоп.
Орієнтовна вартість будівництва становить 360 млн. Євро.
Раніше прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що «міністр інфраструктури почав активну роботу по тому, щоб у нас було менше дурнів, і більше доріг».
Начальник департаменту ДАІ Анатолій Сіренко упевнений, що знизити аварійність на дорогах можна, запровадивши три радикальних нововведення.
Перше - нарешті впровадити механізм автофіксації порушень, - говорить Сіренко. - Друге - застосувати європейський досвід будівництва доріг в умовах кризи - будувати платні дороги високої якості, які після відшкодування витрат інвесторам через 4-5 років стають безкоштовними, але не вимагають капремонту ще півсотні років.
Третій - зобов'язати всіх продавців авто і палива хоча б раз на рік за свій рахунок проводити заходи, популяризує безпеку на дорогах, розміщувати в торгових точках соціальну рекламу безпеки дорожнього руху. »
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...