Як розраховувати суми податкового зобов’язання з акцизного податку та податку на додану вартість?

березня 31 / 2015
Як розраховувати суми податкового зобов’язання з акцизного податку та податку на додану вартість?
З 1 січня 2015 року в Україні запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Податковим кодексом України встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Для підакцизних товарів, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у розмірі 5 відсотків.
Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (ПЗа) становитиме:

ПЗа = ФРЦ: 105 х 5, де ФРЦ – фактична роздрібна ціна, за якою реалізують нафтопродукти.

Сума податкового зобов’язання з податку на додану вартість (ПЗпдв) складатиме:

ПЗпдв = (ФРЦ – ПЗа): 120 х 20.

З детальнішим роз’ясненням щодо платників акцизного податку, бази, об’єкта оподаткування та ставки акцизного податку з роздрібних продажів, а також приклад обчислення суми податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів можна ознайомитися в листі ДФСУ від 20 січня 2015 року №1519/7/99-99-19-03-03-17 (https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/aktsizniy-podatok/list/63484.html).

Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області
Категорія : ЕкономикаLoading...
загрузка...