Закарпатські автозаправки є платниками акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів

березня 24 / 2015
Закарпатські автозаправки є платниками акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів
Податкові зобов’язання зі сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у суб’єкта господарювання, який здійснює відпуск нафтопродуктів з АЗС безпосередньо споживачам, під час здійснення розрахункових операцій.

Податковим кодексом України передбачено, що платником акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів є особа – суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання.

Відповідно до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1442 роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу АЗС, що призначені для відпуску кінцевим споживачам нафтопродуктів.

Розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо) в установленому законодавством порядку.

Більш детально ознайомитися з роз’ясненнями щодо практичного застосування положень Податкового кодексу України із запровадження сплати з 1 січня 2015 року акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, зокрема, нафтопродуктів, можна в листі ДФСУ від 18 березня 2015 року № 9132/7/99-99-19-03-03-17.

Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...