Як торгує Закарпаття з країнами ЄС?

березня 23 / 2015
Як торгує Закарпаття з країнами ЄС?

За січень 2015р. обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 85,1 млн.дол. США та 85,6 млн.дол. Порівняно з січнем 2014р. експорт склав 83,3%, імпорт – 65,0%. Зовнішньоторговельні операції товарами суб’єкти господарювання області здійснювали з партнерами зі 76 країн світу. Основними країнами-партнерами зовнішньої торгівлі товарами є крани Євросоюзу.
До країн ЄС було експортовано 91,7% усіх товарів. Основу товарної структури експорту за січень 2015р. складали механічне та електричне обладнання, текстильні матеріали та текстильні вироби, різні промислові товари, деревина і вироби з деревини. Питома вага зазначених груп товарів складає 89,8% від загального обсягу експорту до країн ЄС.
Із країн ЄС імпортовано 47,8% усіх товарів. У товарній структурі імпорту переважали поставки механічного та електричного обладнання, полімерних матеріалів, пластмаси та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів. Питома вага зазначених груп товарів складає 75,3% від загального обсягу імпорту з країн ЄС.
Традиційно серед міст та районів області найактивніше здійснювали експортно-імпортні операції товарами суб'єкти господарювання Ужгородського та Виноградівського району, міст Мукачево, Ужгород та Берегово.

Оксана Сабадош – начальник відділу статистики торгівлі Головного управління статистики у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...