28 закарпатців задекларували дохід у 3 млн 368 тис. грн.

березня 06 / 2015
28 закарпатців задекларували дохід у 3 млн 368 тис. грн.

З початку року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року. Таким чином громадяни, які отримали доходи, що підлягають оподаткуванню, повинні подати до податкової інспекції за своїм місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.
Про особливості «Деклараційної кампанії – 2015» та її перші результати розповідав журналістам та відповідав на запитання громадян, які їх цікавлять, начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Закарпатській області Ігор Кріль.
Поспілкуватися з Ігорем Крілем представники засобів масової інформації могли 5 березня 2015 року в прес-центрі газети «Неділя», а громадяни за номером «гарячої телефонної лінії».
Кампанія декларування триває до 1 травня 2015 року. Тому платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію про майновий стан і доходи, повинні виконати свій громадянський обов’язок. Наразі до територіальних органів Головного управління ДФС у Закарпатській області отримані у 2014 році доходи задекларували 1224 закарпатці. У минулому році за аналогічний період було подано 953 декларації.
Громадяни в рамках деклараційної кампанії – 2015 задекларували майже 52 млн грн загального річного оподатковуваного доходу. 1 громадянин подав декларацію, в яких задекларував дохід від інвестиційного прибутку на загальну суму 910 тис. грн.
28 закарпатців задекларували дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого та/або рухомого майна на суму 3 млн 368 тис. грн.
Дохід від отриманого у спадок чи дарунок майна задекларували 90 громадян на суму 9 млн 377 тис. грн.
Іноземні доходи задекларували 6 краян й сума доходу склала 2 млн 146 тис. грн.
Дохід від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм задекларували 33 громадяни на суму 1 млн 443 тис. грн.

– Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку, – наголосив Ігор Кріль, – податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Також фахівець фіскальної служби області зазначив, що обов’язково подати річну декларацію про майновий стан і доходи мають громадяни, які отримували:

- доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався (наприклад, надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю; надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
- доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
- іноземні доходи (отримані особами, які виїжджають за кордон на сільськогосподарські роботи; для надання послуг домашнього персоналу (домробітниці, гувернантки, вихователі, економки, няньки, перекладачі, а також моряки, що працюють на судах іноземних судновласників).


Спілкування із журналістами та платниками тривало понад годину, тому всі охочі задати запитання та отримати кваліфіковану відповідь мали для цього всі можливості.

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар