До уваги платників акцизного податку

лютого 26 / 2015
До уваги платників акцизного податку
На офіційному сайті ДФС України розміщено оновлене програмне забезпечення для подання Декларацій акцизного податку в електронному вигляді. Воно розміщено за адресою: https://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/programne-zabezpechennya-/opz-programne-zabezpechennya/.

З метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до Податкового кодексу України розроблено та затверджено наказ Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року №14. Цей наказ набрав чинності з 30 січня 2015 року.

Згідно зі статтею 223 ПКУ базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Декларація акцизного податку складається та подається платником щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного періоду.

При цьому платники заповнюють та подають розділи та додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку.

Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації такого платника.

Особливу увагу звертаємо стосовно платників податків - суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, – такі платники заповнюють лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації і подають їх до контролюючого органу за місцезнаходженням пункту продажу товарів. З метою правильного розподілення сум акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів між місцевими бюджетами розділ Ґ (код операції Ґ2) та додаток 6 до Декларації пов’язані з кодами адміністративних одиниць відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України.

Звітність з акцизного податку за податковий період січень 2015 року для платників акцизного податку, крім платників, визначених підпунктами 212.1.11 – 212.1.14 пункту 212.1 статті 212 ПКУ, повинна подаватись за формами, затвердженими Наказом № 1030.

Право подати звітність з акцизного податку за звітний (податковий) період січень 2015 року за формами, затвердженими Наказом №14 мають: суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів; оптові постачальники електричної енергії, виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії; власники ввезених на митну територію України вантажних транспортних засобів, переобладнаних у легкові автомобілі, з яких справляється акцизний податок, за умови подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації таких транспортних засобів у січні 2015 року.

Починаючи з 1 березня 2015 року (за звітний період лютий 2015 року), податкові декларації з акцизного податку повинні подаватися всіма платниками акцизного податку тільки за формами у редакції Наказу №14.

Більше про порядок декларування акцизного податку читайте в розділі «Акцизний податок» банера «Податкові зміни – 2015» на сайті Територіальних органів ДФС у Закарпатській області (https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/aktsizniy-podatok/schodo-poryadku-deklaruvannya/).

Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській област
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...