Не знищуйте малий і середній бізнес!

лютого 26 / 2015
Не знищуйте малий і середній бізнес!

Президія Закарпатської обласної профспілкової організації працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг звернулася до Прем’єр – Міністра України Арсенія Яценюка з приводу непосильного зростання податкового тиску на малий і середній бізнес, що призводить до його знищення.

Високопосадовці всіх часів і окрасів постійно висловлювали думку, що малий і середній бізнес є важливою ланкою економічного зростання галузі. На словах декларували бажання створити пільгові умови для його функціонування і всебічну підтримку, а насправді, на жаль, все було навпаки.
Попередній уряд при затвердженні бюджету на 2014 рік оголосив, що кількість податків зменшиться з 22 до 9. Ви ж, Арсенію Петровичу, повторюєте те ж саме, скорочуючи на словах податки: знову з 22 до 8. Фактично нічого не скорочується, а лише об’єднуються окремі податки під однією назвою. Але разом з цим вводиться майже 5 нових, досить вагомих податків і обов’язкових платежів (ЄСВ). Малий бізнес не витримає таких «пільг».
До 2014 року галузь була однією з найбільш стабільних. Щорічний приріст товарообороту складав 15-20 відсотків, створювалися нові робочі місця. Сьогодні маємо ріст безробіття, зниження доходів населення, а відтак – зменшення товарообороту.
З чого малому бізнесу постійно платити зростаючі податки? Адже готові гроші ніхто не дає, їх треба заробити шляхом зростання товарообороту.
Держава нічого не дає цій галузі, а забрати хоче все і більше. Чи може так далі продовжуватись? Звичайно, ні, бо це призведе до закриття бізнесу. Підприємці нічого не просять у держави, дайте їм лише посильну і стабільну податкову систему, щоб вони могли утримувати свої сім’ї, виховувати дітей. Від цього буде користь державі, а малий і середній бізнес буде розвиватися.

Галина Сваричевська, голова Закарпатської обласної профспілкової організації працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг.

На ФОТО:
- Звернення до Прем’єр – Міністра обговорюють (зліва направо) підприємець з м.Ужгорода Тетяна Саприкіна, голова Закарпатської обласної профспілкової організації працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Галина Сваричевська, голова об’єднаного профкому працівників торгівлі м.Мукачево Магдалина Гудак.

Фото Сергія Баранчикова
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...