Краян закликають запасатися бензином!

лютого 17 / 2015
Краян закликають запасатися бензином!

Уряд може вирівняти ситуацію, знизивши акцизи і закріпивши їх у гривні, вважають експерти. Але він цього не робить.

На паливному ринку України назріває черговий виток кризи, пов'язаний відразу з кількома факторами: подальшою стрімкою девальвацією гривні, підвищенням світових цін на нафту, а також підвищенням податків в Україні, попереджають у консалтинговій групі А-95. Як вихід із кризової ситуації експерти бачать зниження акцизів на нафтопродукти та закріплення їх у гривні.
"На ринку нафтопродуктів складається кризова ситуація, пов'язана з обвальним зростанням цін внаслідок комплексу чинників – девальвації гривні, підвищення податків і зростання цін на нафту (з 45 до 60 доларів за барель). За курсу долара в 26 грн вартість бензину А-95 і дизельного палива вже в лютому перевищить 24 гривні за літр", – зазначають у групі.
Незважаючи на це, за даними А-95, уряд розглядає варіант подальшого збільшення акцизного збору на нафтопродукти і паралельного зниження ренти на видобуток нафти.
"Фактично це означає, що зменшення податкового навантаження на великий бізнес буде відбуватися за рахунок підвищення податків для пересічних автомобілістів", – коментує директор А-95 Сергій Куюн.
На думку експертів, щоб уникнути кризи в паливній і, відповідно, бюджетній сфері необхідно зниження податків з паралельним посиленням їхнього адміністрування.
"Одночасно необхідно максимально посилити контроль за обігом нафтопродуктів з метою 100% -ної сплати акцизного збору. Останнім часом почастішали сигнали учасників ринку про контрабандні поставки нафтопродуктів через морські порти в Очакові, Миколаєві, Ізмаїлі та Рені", - йдеться в повідомленні консалтингової групи, пише Корреспондент.
"Керівництво Фіскальної служби було неодноразово проінформовано про найбільші канали випуску фальсифікату та ввезення контрабанди, проте відчутних успіхів у боротьбі з "тінню" на паливному ринку ми так і не бачимо. У цьому зв'язку будь-яке підвищення податків на нафтопродукти не матиме жодного ефекту, але сильно вдарить по споживачах", - резюмує директор А-95.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар