Тарифи на газ для закарпатців знову зростуть

січня 26 / 2015
Тарифи на газ для закарпатців знову зростуть


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕ), у першому кварталі 2015 року здійснить перегляд цін на природний газ для споживачів. Блакитне паливо подорожчає для населення не на 50%, як це планувалося у травні 2014 року, а швидше за все, у декілька разів.

Такі заходи будуть здійснені регулятором з метою зменшення дефіциту НАК «Нафтогаз України», що торік становив 100 мільярдів гривень. Цьогоріч дефіцит обмежили 30 мільярдами, які потрібно буде дотувати із державного бюджету. Враховуючи скрутну політико-економічну ситуацію в країні, дотувати цю компанію вже нема як. Тож найпростіший спосіб покрити всі негаразди – підвищити ціни на природний газ для населення.

Раніше Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що необхідно прискорити приведення енерготарифів до ринкового рівня. Крім того, він зазначив: під дотації, які уряд передбачить для незабезпеченого населення України у зв’язку із зазначеним підвищенням, може потрапити від 15 до 20 мільйонів громадян.

Відповідна норма закріплена Законом про державний бюджет на 2015 рік, опублікованим у газеті «Голос України» від 31 грудня, і була відсутня в первісному законопроекті, внесеному урядом до Верховної Ради 22 грудня. Коли саме та на скільки підвищать ціни на газ, стане відомо, швидше за все, в кінці січня, коли в Україні завершить свою роботу місія МВФ.
Категорія : Економика
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...