Закарпаття сплатило понад 5 мільярдів гривень податків та ЄСВ

січня 22 / 2015
Закарпаття сплатило понад 5 мільярдів гривень податків та ЄСВ

За минулий рік платники податків Закарпатської області поповнили Загальний бюджет 2 мільярдами 225 мільйонами гривень податків та зборів, а фонди державного соціального страхування – 2 мільярдами 878 мільйонами гривень єдиного соціального внеску. Якщо порівняти ці сплати з 2013 роком, то казна отримала податкових надходжень на 7,2% більше, а фонди – на 3,5%.
У розрізі основних податків Закарпаття, найбільше надійшло податку з доходів фізичних осіб – 1 мільярд гривень. Другий податок за величиною сплати – податок на додану вартість. Його підприємства сплатили понад 434 мільйони гривень. На третьому місці – податок на прибуток підприємств, якого надійшло 170,7 мільйона гривень.
За словами начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області Олексія Петріченка, більшість податків і зборів у області спрямовуються до місцевих бюджетів. Так, протягом 2014 року платники податків краю спрямували до місцевої скарбниці 1 мільярд 365 мільйонів гривень, що на 99,3 мільйона гривень або на 7,8 % більше, ніж у 2013 році.
Основа місцевого бюджету області – податок на доходи фізичних осіб, частка якого становить понад 73%. Слідом за цим податком, по шкалі «найбільше», йде єдиний податок, якого фізичні і юридичні особи сплатили 167,8 мільйона гривень, що перевищує показники 2013 року на 19,4 мільйона гривень. Також серед трійки лідерів-«місцевиків» і плата за землю. Від неї надійшло 88,4 мільйона гривень.
– Головне управління ДФС у Закарпатській області, адмініструючи податки та збори, працює над тим, щоб надходження до бюджету – «фінансові м’язи» благополуччя держави та її громадян, стабільно наповнювались. Важливу роль у цьому процесі відіграє сумлінність платників податків. Ми вдячні усім платникам, які незважаючи на важку економічну ситуацію, вчасно і в повному обсязі виконують свій обов'язок, – наголошує Олексій Петріченко, – та додає, – 2015 рік розпочався з реформ податкового законодавства. Скоротилась кількість податків, прийнято закон про податковий компроміс, зменшено ставки ЄСВ. Сподіваюсь, цей рік буде кращим за минулий, і держава, завдяки росту надходжень, забезпечуватиме гідне життя своїм громадянам.

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...