Місцеві бюджети Закарпаття: податки і збори

січня 21 / 2015
Місцеві бюджети Закарпаття: податки і збори

Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” внесено зміни до Податкового кодексу України, згідно яких скорочується кількість податків та зборів, які справляються в Україні шляхом трансформування або скасування.
Відповідно до внесених змін скорочено кількість податків до 9, з яких 7 загальнодержавних податків та 2 місцевих, зокрема: податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, ПДВ, акцизний податок, екологічний податок, рентна плата, мито, податок на майно (місцевий), єдиний податок (місцевий). Також визначено 2 місцеві збори: збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір.
Згідно зі змінами до Бюджетного кодексу, уряд передає місцевим бюджетам 10% податку на прибуток підприємств, 25% екологічного податку, державне мито, акцизний податок, 100% плати за надання адміністративних послуг, 25% плати за надра, податок на майно, єдиний податок, податок на прибуток комунальних підприємств, місцеві збори та ін.
У зв’язку з набранням чинності змін до Податкового та Бюджетного кодексів України у органів місцевого самоврядування при розробці та затвердженні місцевих бюджетів на 2015 рік іноді виникають проблеми щодо практичного застосування окремих норм вказаних законодавчих актів. Тому сьогодні усіма органами ДФС в області забезпечується проведення системної роз’яснювальної та організаційної роботи з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань впровадження змін до бюджетного та податкового законодавства. Спільно з головами сільських, селищних, міських, міст районного значення опрацьовуються питання підготовки та прийняття місцевих бюджетів, використання додаткових джерел доходів місцевих бюджетів у зв’язку з проведенням податкової реформи, а також надається методологічна допомога.
Крім того, органами ДФС в області проводиться широка роз’яснювальна робота з платниками податків щодо останніх змін діючого законодавства. З цією метою заплановане проведення ряду заходів роз’яснювального характеру, зокрема семінарів, практикумів, веб-конференцій тощо.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...