До 8 мільйонів доларів на проєкт: як закарпатський бізнес може залучити японські технології та гранти ООН
Мільйонні гранти, 100% покриття витрат на обладнання та прямий вихід на ринки Азії: для підприємців Закарпаття відкривається унікальне вікно можливостей. Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) розгортає масштабні програми підтримки із загальним бюджетом у $210 мільйонів.
Під час чергової онлайн-зустрічі влада та бізнес Закарпаття обговорили, як місцевим компаніям стати партнерами японських гігантів та запустити зелене виробництво.
Японський десант на Закарпатті: 47 компаній шукають партнерів
Найпривабливішим для закарпатських підприємців є проєкт Green Industrial Recovery Project. Його суть — створення спільних українсько-японських виробництв на базі сучасних інновацій.
За словами регіонального координатора UNIDO Валентина Волошина, наразі вже 47 японських компаній чекають на партнерів з України. Спектр галузей максимально широкий:
Агробізнес та харчова промисловість;
Цифровізація та енергетика;
Циркулярна економіка та переробка.
«Фінансування для малих і середніх підприємств може покривати до 100% капітальних витрат, а бюджет окремих проєктів сягає від 5 до 8 мільйонів доларів США», — наголосив Валентин Волошин.
Грантова програма передбачає повний цикл супроводу — від створення розрахункового ТЕО до запуску повномасштабного заводу чи лінії.
Василю Іванчо: «Розширюємо горизонти для економіки краю»
Перший заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо підкреслив, що край вже є лідером у європейських програмах Interreg, але тепер час залучати світові інвестиційні ресурси.
«Сьогодні важливо розширювати можливості міжнародної співпраці для підприємств області. Участь у програмі UNIDO із зеленого відновлення — це додаткові перспективи для посилення економічного потенціалу регіону», — зазначив посадовець.
Окрім того, UNIDO презентувала програми розвитку екоіндустріальних парків, впровадження міжнародних стандартів якості, енергоменеджменту та підтримку «зелених» хімічних технологій.
Попри те, що основний конкурс відбору завершується, японські інвестори продовжують шукати партнерів в Україні. Закарпатський бізнес закликають не зволікати та ініціювати співпрацю через регіональних координаторів.