Новини Закарпаття

Закарпатські податківці роз’яснюють бізнесу нові правила експорту агропродукції

Закарпатські податківці роз’яснюють бізнесу нові правила експорту агропродукції

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області провели серію роз’яснювальних зустрічей з експортерами сільськогосподарської продукції щодо нового режиму експортного забезпечення (РЕЗ).

Із 1 грудня 2024 року експорт меду, горіхів, зернових культур, сої, ріпаку, соняшнику, олії та макухи можуть здійснювати лише зареєстровані платники ПДВ. При цьому податкову накладну необхідно зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) до подання митної декларації.

– В одній податковій накладній може бути відображено лише один товар за одним кодом УКТ ЗЕД, а одиниці виміру зазначаються в кілограмах. Реєстрація накладної може бути зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, - наголосили фахівці податкової служби.

За новими правилами, експорт зернових, сої, ріпаку та соняшнику оподатковується за ставкою 14%, а меду, горіхів, олії та макухи – за ставкою 20%. Договірна вартість товарів не може бути нижчою за мінімально допустимі експортні ціни.

Інформація про мінімально допустимі експортні ціни на окремі види товарів розміщується на офіційному вебсайті Міністерства аграрної політики та продовольства.

Податківці також роз'яснили особливості коригування податкових накладних, яке здійснюється в три етапи. Перший етап – до початку митного оформлення, другий – після завершення експорту для приведення показників у відповідність до митної декларації, третій – після завершення розрахунків за експортною операцією.

Винятком з режиму РЕЗ є вивезення товарів як припасів транспортними засобами та експорт насіннєвого матеріалу з фітосанітарним сертифікатом. На такі операції нові правила не поширюються.

– Важливо пам'ятати, що якщо протягом 30 календарних днів після реєстрації податкової накладної не оформлено митну декларацію, її реєстрація автоматично скасовується разом з усіма розрахунками коригування. Реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування здійснюється протягом трьох операційних днів, – підкреслили в податковій службі.

Операції з експорту відображаються в податковій декларації за період, на який припадає дата оформлення митної декларації, незалежно від дати складання податкової накладної. У разі виникнення від'ємного значення ПДВ за рахунок коригування податкових зобов'язань, така сума підлягає бюджетному відшкодуванню.

Також фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області проінформували суб’єктів господарювання про проєкт «Територія високої податкової довіри». Щоб стати учасником проєкту, підприємство має відповідати певним критеріям: не мати податкового боргу, вчасно подавати звітність, забезпечувати гідний рівень заробітної плати працівникам та демонструвати високий рівень сплати податків у своїй галузі. Учасники отримають низку переваг, зокрема мораторій на документальні перевірки та скорочені терміни відшкодування ПДВ.

Податківці рекомендують слідкувати за актуальними роз'ясненнями щодо оподаткування експортних операцій на офіційному вебпорталі Головного управління ДПС у Закарпатській області https://zak.tax.gov.ua/ або офіційній сторінці ДПС у Закарпатській області у Facebook.

ДПС у Закарпатській області
Перейти на сайт