Троє закарпатців здійснювали незаконну торгівлю алкоголем

грудня 22 / 2023
Працівники відділу фактичних перевірок управління аудиту Головного управління ДПС у Закарпатській області провели фактичну перевірку на одному з ринків Мукачівського району. Під час перевірки виявлено трьох громадян, які здійснювали господарську діяльність без будь-яких дозвільних документів, без реєстрації суб’єктами господарювання. Зокрема, незаконно здійснювали торгівлю алкогольними напоями.

Податківці викликали працівників Національної поліції для вилучення з незаконного обігу підакцизної продукції.


Точна кількість та вартість алкогольних напоїв встановлюється.

Податківці Закарпаття наголошують, що боротьба з незаконним обігом підакцизних товарів залишається одним з пріоритетів їх роботи. Адже така діяльність завдає значних збитків державному бюджету та економіці країни в цілому.


Фахівці податкової нагадують про ознаки, за якими можна розпізнати незаконний продаж алкоголю та цигарок:

- відсутність ліцензії на торгівлю чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами;

- незастосування РРО/ПРРО, невидача чеків;

- продаж алкоголю або цигарок особам, які не досягли 18 років;

- відсутність документів, які підтверджують походження та якість товару;

- продаж за цінами, значно нижчими ринкових тощо.


Крім того, податківці нагадують підприємцям та юридичним особам, що торгівля алкоголем і тютюновими виробами без ліцензії тягне за собою штраф у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 грн.

У податковому відомстві закликають покупців не стояти осторонь, а повідомляти через Чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram про відомі факти порушень законодавства, зокрема, щодо: незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків; відмову у розрахунку банківською карткою; неоформлення трудових відносин з найманими працівниками; здійснення господарської діяльності без державної реєстрації та інші.

ДПС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Залишити Коментар