На Закарпатті цьогоріч істотні проблеми з опалювальним сезоном

листопада 08 / 2023

Жителі Закарпаття почали активно робити запаси на зиму дровами. На жаль, найважче у заготівлі твердого палива приходиться найменш захищеним верствам населення. Адже дрова із кожним роком істотно зростають в ціні. Цьогоріч машина дров обійдеться краянам уже далеко не у 6 000 тисяч гривень, як це було минулого року.

Улітку 2023 року машина дров подорожчала до 9-10 тисяч. А восени ті самі дрова уже коштують 10-12 тисяч гривень. Пенсіонери складають весь рік заощадження, аби вже на зиму мати запаси дров.
Відзначмо, останнім часом у регіоні люди частіше переходять на дров'яні грубки. Тарифи на світло й блакитне опалення цьогоріч також виросли, тож опалювати дровами дехто вважає, врази економніше. Утім, не у всіх у будинках до цього часу проведено блакитне опалення, отож єдиним варіантом у такій ситуації для господарів є дровяні й кахельні печі, каміни, буржуйки. А щоб не отоплювати надмірно оселі та не втрачати свої заощадження, виходом є утеплення будинків енергозберігаючими засобами. Як можна утеплити приміщення й підготуватись до холодів "Голос Карпат" уже писав у попередній публікації.

Відзначмо, із червня цього року виріс тариф на електроенергію для населення: він становив 2,64 гривень/кВт-год. З цього приводу міністр енергетики заявив, що з підняттям тарифу сума в платіжці за електроенергію зросте на суму до 250 грн. Кабмін ухвалив зростання тарифів електроенергії майже удвічі.
Категорія : Економика


Залишити Коментар