ДПС встановлено факти торгівлі через інтернет без державної реєстрації та застосування РРО/ПРРО

жовтня 25 / 2023
Сьогодні активно розвивається такий вид діяльності як інтернет-торгівля, основу якої складає роздрібна торгівля, що орієнтована на кінцевого споживача. Такий вид продажів отримав популярність і поширення після того, як мережа Інтернет стала доступна звичайним користувачам, які витрачають мінімум часу для здійснення покупки у такий спосіб.

Враховуючи, що на сьогодні соціальні мережі Facebook, Instagram та інші інтернет-майданчики стали бізнес-платформами з потужними маркетинговими інструментами, якими користуються громадяни для дистанційного продажу товарів або надання послуг, ДПС на постійній основі здійснюється моніторинг та аналіз інформації, розміщеної на доступних сайтах, інтернет-майданчиках, платформах та встановлюються факти щодо систематичного здійснення інтернет-торгівлі громадянами, які здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без фіскалізації розрахунків.

Державна податкова служба України постійно отримує інформацію про факти господарської діяльності без державної реєстрації та вкотре нагадує громадянам про необхідність реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення системної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг) та платникам податків, які здійснюють діяльність за допомогою інтернет магазинів, – про необхідність застосування РРО/ПРРО та видачі відповідних розрахункових документів.

Територіальними органами ДПС протягом вересня – жовтня 2023 року встановлено численні випадки провадження господарської діяльності без державної реєстрації та факти реалізації товарів інтернет-магазинами без застосування РРО/ПРРО:

В м. Києві виявлено інтернет-магазин, в якому торгівля мобільними телефонами та електронними гаджетами торгової марки «Apple» здійснювалася без застосування РРО/ПРРО та видачі відповідних розрахункових документів:

https://kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/720921.html.

На Київщині при замовленні на інтернет-платформі Prom.ua встановлено порушення вимог порядку проведення розрахунків:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0kbEkzJPKWKDCrLsaEpdPwFYjCyWsHq3hhPttZn7pmEoxeXo8Px7W4Q6hGFQp98v5l&id=100068814806465.

На Хмельниччині встановлено факти зайняття господарською діяльністю через мережу Інтернет без державної реєстрації фізичною особою-підприємцем:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid035zk1M1g99LYihxXxFnTZS19KEgG14oedohwGngBVjPpR5EsbUHBpcxyLQPru7bJdl&id=100069240450362.

На Дніпропетровщині ведеться боротьба з тіньовим сектором ринку, зокрема нехтування обов’язком реєстрації підприємницької діяльності:

https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/720872.html.

В інтернет-магазині з продажу електроінструментів на Житомирщині встановлено факт реалізації без застосування РРО:

https://zt.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/720641.html.

ДПС наголошує, що наразі під час війни для країни важлива кожна додатково сплачена в бюджет гривня, а виданий торговцем фіскальний чек має велике значення для покупця та країни в цілому.

ДПС вдячна сумлінним споживачам за своєчасну реакцію на можливі порушення, що вчиняються несумлінними платниками податків при проведенні розрахункових операцій.

Пресслужба Державної податкової служби України
Категорія : Економика


Залишити Коментар