Через зону діяльності Закарпатської митниці до України доставлено понад 206 тисяч тонн гуманітарної допомоги

жовтня 23 / 2023

Найчастіше гуманітарна місія надається у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, палива, одягу для військових та речі загального вжитку.
adНайчастіше гуманітарна місія надається у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, палива, одягу для військових та речі загального вжитку.

Станом на 23 жовтня 2023 р, від початку воєнного стану через пункти пропуску, що в зоні діяльності Закарпатської митниці, вже доставлено в Україну 206 тисяч тонн гуманітарного вантажу, в т.ч. 9,2 тисяч транспортних засобів.

Найбільше гуманітарної допомоги надали партнери зі Словаччини, Чехії, Угорщини, Італії та Німеччини.
Найчастіше гуманітарна місія надається у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, палива, одягу для військових та речі загального вжитку.

Зазначимо, що на сьогодні уряд максимально спростив оформлення гуманітарної допомоги, яка безперешкодно пропускається на митну територію України. Така допомога декларується під час перетину кордону шляхом заповнення простої декларації за посиланням: https://cabinet.customs.gov.ua/gumalist

До слова, для перевезення гуманітарного вантажу необхідно подавати тільки декларацію, в якій вказаний отримувач, відправник, транспорт і товар, що переміщується. Форма декларації визначена Додатком до постанови Кабміну від 01 березня 2022 р. №174 (зі змінами). При цьому звертаємо увагу донорів та отримувачів гуманітарної допомоги, що з 1 грудня 2023 року набуває чинності новий порядок пропуску гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2023 року N 953: https://cutt.ly/BwWYtLyy

Про це інформує пресслужба Закарпатської митниці.
Категорія : Економика


Залишити Коментар