Пенсії у серпні: кому збільшили розмір виплат

серпня 11 / 2022

Пенсійний фонд вже профінансував пенсії у серпні. Скільки отримують різні категорії пенсіонерів, порахувала Економіка 24. Також у березні відбулась планова індексація, однак не для всіх категорій.
Пенсії у серпні
У Пенсійному фонді повідомили, що на фінансування пенсій у серпні виділили 5,6 мільярда гривень. З них, 1,1 мільярда гривень виплатять через відділення "Укрпошти", а 4,5 мільярда гривень – через уповноважені банки. До речі, пенсії у військових від початку року зросли на 3 тисячі, до майже 9 тисяч гривень.


Нагадаємо! Згідно з законодавством, виплата пенсій у серпні розпочалась 4 числа.
Для кого пенсія у серпні зросте на 45%
У серпні для 400 тисяч учасників бойових дій пенсія зросте на 45%, або на 834,3 гривні. Нині пенсія для цієї категорії складає 210% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Раніше вона становила 165% від прожиткового мінімуму.

Також на 2 тисячі гривень уряд підвищив пенсії військовослужбовцям, призначені до 1 березня 2018 року, та встановив з 1 липня мінімальну пенсійну виплату з урахуванням надбавок, підвищень, доплат особам, яким вона призначена за військовим законом України (пенсії за вислугу років, пенсії з інвалідності) у розмірі 3 854 гривні. В Мінсоцполітики розповіли, що підвищені пенсії будуть виплачені у серпні із доплатою до підвищених розмірів за липень.

Пенсії до кінця 2022 року зростуть двічі
Пенсіонерів чекає ще два підвищення виплат – восени та взимку. На підвищення виплат з жовтня можуть розраховувати пенсіонери, котрим виповнилось понад 70 років. Очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович поділилась, що попри воєнний стан продовжить дію спеціальна програма.

На 300 гривень з 1 жовтня зростуть виплати для пенсіонерів, яким виповнилось більш як 70 років. Що стосується мінімальної пенсії для цієї категорії, то вона не буде меншою, ніж 3 тисячі гривень. Але за умов, що мають повний страховий стаж. Якщо ж його недостатньо, то надбавка буде пропорційною до того, скільки років не вистачає людині, пояснила Жолнович.

З 1 грудня зростуть усі соціальні виплати, котрі прив'язані до прожиткового мінімуму, адже його теж збільшать. Тож мінімальна пенсія зросте до 2 093 гривні.

З 1 грудня громадянам віком до 70 років, страховий стаж яких становить мінімум 35 років для чоловіків та 30 – для жінок, які отримують пенсію відповідно до закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та не працюють, мінімальна пенсійна виплата буде встановлена на рівні 2,5 тисячі гривень.

Зверніть увагу! У Мінсоцполітики підкреслили, що передбачені у плановому бюджеті підвищення реалізувати вдасться. У відомстві відмітили й те, що соціальні виплати – пенсії та виплати незахищеним верствам населення – другі у пріоритеті після військових. Тож пенсіонери цілком можуть розраховувати на анонсовані підвищення виплат від держави.


Категорія : Економика


Залишити Коментар