Особливості переходу на єдиний податок за ставкою 2%

квітня 08 / 2022
Особливості переходу на єдиний податок за ставкою 2%


✅ Подавати заяви про застосування спрощеної системи оподаткування платники податків мають право і після 1 квітня 2022 року. Це передбачено нормами Закону України від 24.03.2022 № 2142 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», інформує Державна податкова інспекція у м.Ужгороді ГУ ДПС у Закарпатській області.
➡️ Щоб обрати або перейти на спрощену систему оподаткування за ставкою 2% доходу, суб’єкт господарювання має подати до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за вибором – у паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотримання вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
➡️ Суб’єкт господарювання, у разі неможливості подання заяви до контролюючого органу за місцем податкового обліку, може подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування у паперовій формі до будь-якого найближчого контролюючого органу.
➡️ Також суб’єкт господарювання має можливість подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за ставкою 2% через Електронний кабінет.
➡️ Для новостворених зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання термін для подання заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації. Такі суб’єкти господарювання вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації. Для діючих суб’єктів господарювання, які скористаються правом перейти на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 2% доходу, змінено граничні терміни для подання заяви.
➡️ Суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки:
✅ з 1 квітня 2022 року – у разі подання заяви до 1 квітня 2022 року;
✅ з наступного робочого дня після подання заяви – у разі подання заяви, починаючи з 1 квітня 2022 року
Категорія : Економика


Залишити Коментар