Достроковий вихід на пенсію: хто отримає таке право через війну

березня 28 / 2022


Через війну деякі українці отримають право дострокового виходу на пенсію. Про це повідомила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

За її словами, особам, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад та приймають безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Також Марина Лазебна зазначила, що особи, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, мають право на підвищенні норми пенсійного забезпечення, які передбачені для військовослужбовців з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

У разі загибелі осіб, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, під час виконання завдань, необхідних для забезпечення оборони України, членам їх сімей також надано право на підвищенні норми пенсійного забезпечення, які передбачені для членів сімей загиблих військовослужбовців.

Ці зміни набрали чинності 21 березня 2022 року.
Категорія : Економика


Залишити Коментар