Через тиждень надійдуть квитанції: хто повинен заплатити податок за квартири

червня 24 / 2021
До 1 липня тим, хто володіє квартирами площею від 60 квадратів і будинками від 120 квадратами, надійдуть квитанції-повідомлення.

З того моменту протягом двох місяців потрібно заплатити податок за свою нерухомість. Так, згідно зі ст. 266 Податкового кодексу України, платити потрібно за ті квадрати, які перевищують зазначену вище норму. Цьогоріч розмір податку становить до 70,8 грн за квадрат, повідомляють в мережі фейсбук працівники податкової служби.

Описують ситуацію, так: Наприклад, якщо вам належить квартира в 100 квадратних метрів, заплатити доведеться 2,8 тис. грн. У якому випадку не потрібно платити? Якщо квартира розділена між членами сім’ї (часткове володіння), то на кожного члена сім’ї буде рахуватися своя норма в 60 квадратів.

Також не потрібно платити: багатодітним сім’ям, дітям-сиротам, дітям-інвалідам, власникам дитячих садків, шкіл, релігійним організаціям, учасникам ООС і їхнім сім’ям.

Як покарають, якщо не заплатити? Якщо затримати платіж до 30 днів – штраф 10%, від 30 днів – штраф 20%. Якщо українець ігнорує повідомлення і відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.

“Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платника не має за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим із дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення”, – пояснюють податківці.

Закарпатці у відповідь обурюються та додають коментарі, що це несправедливо, нехай платять олігархи.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар