До уваги закарпатців: банки почнуть автоматично стягувати гроші з рахунків боржників

квітня 16 / 2021
Незабаром з рахунків двох мільйонів українців, які мають борги, почнеться автоматичне списання коштів. Автоматизована система виконавчого провадження повинна запрацювати до 6 липня 2021 року.
Державний або приватний виконавець створить у системі спеціальний запит про наявність коштів у боржника, який автоматично надійде всім банкам, що приєдналися до АСВП. Цю інформацію банки отримають за годину. Про це пише Мукачево.нет.

У цій же системі виконавець зможе створити постанову про арешт коштів на рахунках боржника, надіслати банкам вимогу про списання коштів з рахунків і реквізити виконавчої служби, на які їх потрібно переказати.

Нагадаємо, Нацбанк у лютому оновив свої положення щодо розкриття банківської таємниці. Тепер на вимогу виконавців банки надають інформацію не лише про наявність рахунків боржника, а і їх номери та залишки коштів на них.

По-друге, спростилася процедура запиту інформації. Мін’юст дозволив використовувати Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП) для виявлення й арешту коштів на рахунках у всіх виконавчих провадженнях, а не лише в тих, що стосуються сплати аліментів, як було раніше.

Серед банків, які вже працюють з системою – Приватбанк, Таскомбанк, “Універсал банк” (Монобанк), “ОКСІ банк”, банк “Восток”, Індустріалбанк та “ПроКредит банк”. Ще 44 банки невдовзі до неї долучаться. Загалом автоматичний арешт коштів боржників невдовзі буде можливим у 62 із 73 українських банків.

Арешт рахунків може бути накладено за борги зі сплати тіла кредиту або відсотків за ним, за борги по сплаті аліментів, або несплату штрафів за порушення правил дорожнього руху.
Категорія : Економика


Залишити Коментар