Новини Закарпаття

Закарпатські дорожники розповіли, які об’єкти хоче кредитувати на Закарпатті Угорщина



Йдеться про дороги на Берегівщині і міст на українсько-угорському кордоні, а кредит треба буде повертати.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час візиту до України підтвердив намір надання 50 млн євро КРЕДИТУ (виділення редакції) на розбудову доріг на Закарпатті. У службі автомобільних доріг Закарпаття пояснили, про які дороги і об’єкти йдеться.

Будівництво обхідної дороги довкола міста Берегово і далі до МАПП «Лужанка» на кордоні з Угорщиною. Нині проектно-кошторисна документація на завершальному етапі. Орієнтовна вартість будівництва сягає 1,5 млрд грн.

Як пояснюють у Службі, Берегово – найближче містечко до угорського кордону, має трохи більше 23 тисяч населення. І давно потребує обхідної дороги, адже нині вантажівки, які проходять через центр міста, мусять повертати під прямим кутом, щоразу створюючи аварійно-небезпечні ситуації.

Будівництво нової дороги 1-ї технічної категорії. Ділянка 10 км вестиме від угорського кордону до М-24, а далі до М-06 Київ-Чоп. Це стане продовженням угорської траси М3 від Будапешта до Вашарошноменя територією України У такий спосіб планують організувати прямий маршрут від Будапешта до Києва і далі на північ. Очікувана інтенсивність руху на ділянці – 12 тисяч машин.

Проектно-кошторисна документація нині проходить експертизу. Орієнтовна вартість будівництва становить 3,8 млрд грн.

Міст через Тису. Завантаженість пункту пропуску «Тиса» у Чопі залишається проблемою вже багато років.

Це західна точка маршруту М-06 – автомобільного шляху міжнародного значення, який прокладений через всю правобережну Україну. Сюди стікаються транспортні логістичні потоки автоперевезень, що прямують до ЄС.

Два контрольно-пропускні пункти — «Тиса» з боку України та угорський пункт пропуску «Загонь» — розташовані по обидва береги річки Тиса. Сполучення автомобільне, організоване через міст. Основний огляд митної та прикордонної служб з обох боків відбувається на .прибережній території, однак на мості транспорт зупиняється на світлофорах, які регулюються обома країнами.

Опори мосту побудувані ще у 1913 році, остання реконструкція датована 1996 роком. За приписами останнього обстеження навесні 2020 року на проїзній частині маємо значні напливи та хвилі, колійність, подекуди ями та вибоїни, є руйнування деформаційних швів. Довжина мосту 193 погонних метра.

Організація руху через міст нині здійснюється з порушенням правил експлуатації штучних споруд та правил дорожнього руху через тривалі зупинки.

На замовлення Служби автомобільних доріг у Закарпатській області розроблена імітаційна мікромодель вирішення цієї конфліктної ситуації.
Перейти на сайт