Обов'язкове використання касових апаратів перенесли на 2022 рік

січня 12 / 2021

В Тячівській міськраді повідомляють про те що, ухвалений 1 грудня 2020 року Закон №1017-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій" який набув чинності з 10 грудня 2020 року передбачає перенесення повної фіскалізації (обліку через касовий апарат) для підприємців на 1 січня 2022 року.

З 1 січня 2021 року використання касових апаратів стає обов'язковим лише для підприємців 2, 3, 4 групи платників єдиного податку, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Нагадаємо, що підприємці, які реалізують підакцизні товари, дозволені на єдиному податку, вже давно повинні використовувати РРО відповідно до умов ліцензування. Інші види діяльності, які були визнані «ризиковими» торішніми законами від 20.09.2019 року, тепер такими не вважаються.

Законом також збільшено максимальну межу доходу, до досягнення якого використання касового апарату не є обов'язковим. Для підприємців 2, 3, 4 груп платників єдиного податку це 220 мінімальних заробітних плат (МЗП). У 2021 році ця межа складе 1 320 000 грн, що майже на третину більше, ніж на даний момент.
Категорія : Економика


Залишити Коментар