На скільки подорожчає комуналка: розрахунок для однієї сім’ї

січня 09 / 2021
У 2021 році українців очікує підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги – піднімуться ціни на опалення, гаряче водопостачання та холодну воду, і в цілому "комуналка" додасть близько 30% вартості.

Про це розповіла координатор житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко.

Оскільки в Україні вже зросла вартість газу, а також з 1 січня підвищено вартість електроенергії, це гарантовано викличе ріст вартості теплопостачання і підігріву води.


"У 2021 році також зростуть тарифи на послуги водопостачання (холодна вода – ред.) у зв’язку з подорожчанням електроенергії для водоканалів та інших складових", – зазначила Бойко.

Консенсусна думка експертів – "комуналка" у 2021 році подорожчає в середньому на 30%. Отже, якщо сім’я сьогодні платить за опалення 1000 гривень, то незабаром доведеться розщедритися на 1300 гривень. Якщо рахунок за воду (в даному випадку не так важливо, холодну чи гарячу) становить 500 гривень, то буде 650 гривень.

"Це поки що приблизні цифри. Але щодо електроенергії можна оперувати більш точними даними. Уряд з 1 січня скасував пільговий тариф на перші 100 кіловат-годин на місяць, який становив 90 копійок/1 кіловат-годину. Таким чином, всі побутові споживачі, незалежно від обсягу спожитої електроенергії, будуть тепер платити за тарифом 1,68 гривні/1 кіловат-годину. З огляду на те, що для багатьох домогосподарств місячне споживання до 100 кіловат-годин є цілком прийнятним, тариф для них виріс майже вдвічі. Наприклад, якщо ще в грудні сім’я заплатила за світло 45 гривень, то в січні доведеться викласти 84 гривні", – пояснила Бойко.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар