Закарпатгаз оштрафували на 18 млн грн, бо вимагав більше нарахованого лічильником

грудня 26 / 2020
Закарпатгаз оштрафували на 18 млн грн, бо вимагав більше нарахованого лічильником

16 груп, до яких входять облгази та облгаззбути, оштрафували на 278 млн грн за зловживання монопольним становищем. Відповідне рішення прийняв Антимонопольний комітет. Він встановив, що групи з грудня 2015 року по серпень 2019-го займали монопольне становище на ринках розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам.

Серед них: Київоблгаз, Вінницягаз, Волиньгаз, Львівгаз, Запоріжгаз, Харківгаз, Хмельницькгаз, Рівнегаз, Сумигаз, Чернівцігаз, Чернігівгаз, Закарпатгаз, Дніпропетровськгаз, Житомиргаз, Миколаївгаз, Івано-Франківськгаз.

«Компанії з жовтня 2018-го по серпень 2019 року донараховували об’єми використаного споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками. Тобто зловживали своїм монопольним становищем. Так дії компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за існування значної конкуренції на ринку», — йдеться у повідомленні.

Антимонопольний комітет наклав штрафи:

Вінницягаз — 21 млн грн;

Волиньгаз — 13 млн грн;

Дніпропетровськгаз — 34 млн грн;

Житомиргаз — 11 млн грн;

Закарпатгаз — 18 млн грн;

Запоріжгаз — 14 млн грн;

Івано-Франківськгаз — 10 млн грн;

Київоблгаз — 49 млн грн;

Львівгаз — 13 млн грн;

Миколаївгаз — 14 млн грн;

Рівнегаз — 5 млн грн;

Сумигаз — 10 млн грн;

Харківгаз — 33 млн грн;

Хмельницькгаз — 12 млн грн;

Чернівцігаз — 7 млн грн;

Чернігівгаз — 13 млн грн.

Антимонопольний комітет зобов’язав відповідачів припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Також перерахувати побутовим споживачам тарифи за показниками фактичного об’єму споживання природного газу, починаючи з жовтня 2018 року.
Категорія : Економика


Залишити Коментар