На Закарпатті деревну продаватимуть через «Прозорро. Продажі»

вересня 22 / 2020

Про підписання тристороннього меморандуму щодо продажу необробленої деревини розповів заступник голови Закарпатської ОДА Віталій Цвігун: «Закарпатська область уже зараз є одним із лідерів продажу необробленої деревини через «ProZorro. Продажі». На нашу область припадає майже 10% усіх продажів. Кожен п'ятий лот у цій системі наш. Сьогодні у Києві голова Закарпатської ОДА Олексій Петров, керівник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Коцур та директор державного підприємства «ProZorro. Продажі» Олексій Соболєв підписали меморандум про співпрацю. Завдання останнього – збільшити кількість та ціну продажів, зробити процес купівлі-продажу ще більш прозорим і повністю відійти від прямих договорів, щоб все відбувалося через електронну торгівельну систему. Серед основних цілей цього пілотного проєкту є також можливість фільтрації споживачів сировини».

Лісові господарства Закарпатської області збільшать обсяги продажів небробленої деревини в електронній торговій системі Prozorro.Продажі, адже це безпосередньо впливає на розмір надходжень до місцевого бюджету та добробуту регіону в цілому, вважає голова Закарпатської облдержадміністрації Олексій Петров. “За час дії пілотного проекту з продажу окремих партій необробленої деревини через Prozorro.Продажі з лютого 2020 року система довела свою ефективність, а тому лісгоспи Закарпатської області мають збільшити обсяги продажів небробленої деревини в ЕТС. Це дозволяє збільшити надходження до місцевого бюджету, а відповідно позитивно впливає на добробут регіону. Крім того, ринок стає прозорим, доступним та конкурентним”, - зазначив голова Закарпатської ОДА Олексій Петров під час підписання Меморандуму про співпрацю з ДП “Прозорро.Продажі”.

Так, за даними аналітичного модуля “Прозорро.Продажі”, лісгоспи Закарпаття - ДП “Рахівське лісодослідне господарство” та ДП “Брустурянське лісомисливське господарство” входять п’ятірку лідерів продажів у ЕТС за обсягом доходу із показниками 12,3 млн грн та 8,2 млн грн відповідно.

“Електронні аукціони вже принесли державі понад 29,5 млрд грн доходів у бюджети різних рівнів. Ми раді тому факту, що все більше ринків в Україні стають прозорими та доступними. От і ринок необробленої деревини став таким, а Закарпаття стало першим із регіонів, яке вирішило повністю перейти на продаж деревини через електронні торги.» - прокоментував підписання документу директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев.

Також про повний перехід на електронні продажі необробленої деревини говорили на онлайн-нараді, участь у якій взяв заступник голови Закарпатської ОДА Віталій Цвігун, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський, операційна директорка ДП «ProZorro. Продажі» Дарина Марчак та заступник начальника відділу ІТ та телекомунікацій Олександр Акуленко.

На зустрічі обговорили питання продажу необробленої деревини на офіційному майданчику системи електронних аукціонів «Прозорро. Продажі».

Богдан Боруховський подякував за продуктивну співпрацю та повідомив, що відповідно до постанови № 1178 КМУ, вже розроблено проєкт, який передбачає 100%-ову продажу необробленої деревини на платформі «ProZorro. Продажі». «У такий спосіб ми змінюємо сам ринок: робимо продажі більш прозорими, відкритими й доступними, забезпечуємо зручність і для покупців, і для продавців. Наша мета – вивести усі закупівлі, які здійснюють державні підприємства, у систему «ProZorro. Продажі», тобто повністю змінити парадигму відкритості ринку деревини», – розповів перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Із особливостями продажу необробленої деревини у електронній торгівельній системі «ProZorro. Продажі» ознайомив заступник начальника відділу ІТ та телекомунікацій Олександр Акуленко. Він презентував майданчики цієї платформи, розповів про основні зміни у системі, про оновлені інтерфейси для продажу деревини та пояснив, як створювати лоти і брати участь в аукціонах.
Категорія : Економика


Залишити Коментар