Ринок праці на Закарпатті несе убитки, через коронавірус

березня 21 / 2020
Ринок праці на Закарпатті несе убитки, через коронавірус


Карантин і супутні йому обмеження поставили на паузу багатобізнесів як мінімум до початку квітня. Під ударом опинилися ресторанний бізнес, пасажирські перевезення, туризм та багато інших сфер діяльності.

Більшість компаній вже відправили своїх співробітників у неоплачувані відпустки або й зовсім скоротили.І тому дужеймовірно, що після карантину доходи населення впадуть, знизиться купівельна спроможність громадян, що, у свою чергу, вдарить по економічній активності у країні. Не прості часи очікують туристичний бізнес, враховуючи, що Україна, як і багато інших країн, закрила свої кордони для іноземців та перервала на кілька тижнів авіасполучення.

Продажів турів навіть на літні місяці зараз практично немає, за винятком якихось одиничних випадків. Не простий виклик стоїть і перед транспортною галуззю. На кілька тижнів припинилися пасажирські перевезення між містами та областями. Навіть громадський транспорт у містах обмежений у кількості пасажирів – не більше 10 осіб у маршрутном таксі і не більше 20 в іншому транспорті.

Багато рестораторів задумалися про закриття ще до офіційного рішення влади. Люди, особливо з дітьми, перестали взагалі кудись ходити ще минулого тижня. За оцінками експертів, втрати галузі вже зараз склали не менше 50% відочікуваного на цей період доходу.Практично всіх співробітників власники ресторанів відправили у відпустку за свійрахунок.

Очікувані обсяги продаж від доставки не дозволять зберегти зарплати для всіх співробітників компанії на час карантину. Через жорсткі заходи у ряді країн ЄС, і не тільки, рівень доходів і впевненість в стабільності заробітків для українських заробітчан також може значно скоротитися, через що вони почнуть масово повертатися додому.

А далі постає питання, чи будуть потрібні там «робочі руки» в перспективі 3-5 місяців, чи національні держави будуть намагатися робити упор на працевлаштування власних громадян? Крім того, ускладнюється можливість переказу грошових коштів на батьківщину. Коливання гривні можуть призвести до цілком відчутних втрат на подвійній конвертації.

За найлегшим сценарієм, річне скорочення грошових переказів з-за кордону може скласти близько 15-20% в доларовому еквіваленті. Навіть якщо ситуацію «з коронавірусом» вийде вирішити за 3-4 місяці в ЄС, ще не зрозуміло, яким буде ринок праці та міграційна політика в європейських державах. Вже зараз ми бачимо, як за рішенням національних урядів закриваються кордони.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...