Штрафи та нововведення: У 2020-му році посилили боротьбу з нелегальними працівниками (відео)

лютого 20 / 2020
Офіційне працевлаштування — гарантоване Конституцією України право кожного громадянина на працю.
Штрафи та нововведення: У 2020-му році посилили боротьбу з нелегальними працівниками (відео)

Саме, трудовий договір дає можливість здійснювати захист своїх трудових прав у разі невиплати або затримки заробітної плати, а також інших порушеннях трудового законодавства з боку роботодавця. Такі переваги легальної праці закарпатцям добре відомі.

Та нерідко, нелегальна праця влаштовує як работодавця так і самого працівника.

У 2020-му у Держпраці посилили боротьбу з нелегальною зайнятістю. За дорученням прем’єра Гончарука наразі проводиться широка кампанія інспекційного характеру щодо виявлення прихованих трудових відносин.

Наприкінці грудня 2019 уряд вніс зміни до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений відповідною постановою.

Так, з 21 до 31 січня тривала інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями. До 7 лютого зібрану інформацію аналізували. А вже після цього розпочали інспекцію. Під час інспекції, знайшлись і несвідомі роботодавці.

Якщо інспектор праці виявляє нелегального працівника, він вживає заходи щодо притягнення винних осіб до відповідальності. Однак, якщо перевірки цього року посилились, штрафи за приховані трудові відносини стали меншими.

У разі якщо роботодавець використовує найману працю особи, допускає її до робочого місця, однак відмовляється укласти трудовий договір, потрібно звернутись до територіального органу Державної служби України з питань праці.

Щоб запобігти нелегальному працевлаштуванню протягом року будуть проводити багато інспекційних заходів. Які ще зміни відбудуться в трудовому законодавстві, буде відомо лише після прийняття нового трудового кодексу.

Категорія : ЕкономикаLoading...
загрузка...