Наявне населення Закарпаття становить всього 925 тисяч – міністр

січня 24 / 2020
Наявне населення Закарпаття становить всього 925 тисяч – міністр
Наявне населення України без урахування жителів тимчасово окупованих територій станом на 1 грудня 2019 року становило 37 мільйонів 289 тисяч осіб. З них 17 мільйонів 280 тисяч чоловіків і 20 мільйонів 9 тисяч жінок. Відповідні дані оцінки чисельності населення оприлюднив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

За цими даними, наявне населення Закарпатської області тепер сягає заледве 924 700 людей. Найбільше в області жінок – 480 200, а чоловіків – 444 500.

Як раніше інформувалося, за даними офіційної статистики на 1 жовтня 2019р. в області, за оцінкою, чисельність наявного населення становила 1254,3 тис. осіб.

Оцінка чисельності населення – це наближене визначення чисельності наявного населення за статтю і віком на території країни або її частини без проведення.

Наявне населення – це населення, яке на момент перепису перебуває на певній території, враховуючи тимчасово проживаючих.

Озвучені міністром Кабінету міністрів Дмитром Дубілетом дані щодо кількості населення в Україні значно відрізняються від даних реєстру ЦВКПро це в коментарі «Українській правдіповідомив гендиректора Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто

Паніотто наголосив, що у дослідженні Кабміну не враховано дані реєстру ЦВК, які зокрема використовують соціологи. Згідно з цим реєстром, в Україні більше 35,4 мільйонів виборців. Тобто тих, хто старше 18 років.

Населення молодше 18 років становить приблизно 20%. Якщо рахувати, виходить загальна кількість українців не 37 млн, а 42 млн. Це значна різниця. Водночас Паніотто зазначив, що в реєстр виборців занесені і українці, які можуть перебувати за кордоном (урядом не досліджувались): «Вони (дослідники з уряду – ред.) ж не отримують вікову структуру, статево-вікову структуру. Вони її просто взяли в Держкомстаті, а в Держкомстаті вона отримана за даними перепису, який відбувся майже 20 років тому.

Все інше, в тому числі вікова структура, – вона отримана шляхом перерахунків. Тому невідомо, наскільки ці перерахунки надійні. Перепису цікаво було б це перевірити.

Точність (дослідження уряду) – 2,8%. Це приблизно 1 млн. Точність плюс-мінус 1 млн як для такої швидкої оцінки – це теж більш-менш нормально. Якщо коротко, я сказав би, що я всіляко вітаю отримання даних, вони дуже корисні. Але категорично не погоджуюся з тим, що це означає, що можна не проводити перепис. Перепис відповів би на багато інших питань і показав би ширші аспекти».
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...