Податковий терор? Нові податки на продаж авто і квартир для пересічних українців

січня 22 / 2020
Податковий терор? Нові податки на продаж авто і квартир для пересічних українців
Минулого тижня парламент прийняв скандальний законопроект №1210, який вже охрестили "законом про податковий терор".
Як пише “Страна”, документ настільки об’ємний, що юристи та податкові консультанти досі його вивчають. Закон прописує податкові нововведення в основному для бізнесу – починаючи від фізосіб-підприємців і закінчуючи міжнародними компаніями.
Проте, в ньому є сюрпризи й для пересічних громадян.
Так, планується обкласти додатковими податками продажу приватними особами автомобілів та нерухомості.
Для продавців автомобілів ввели три податкових ставки замість існуючих до сьогоднішнього часу двох.
Зараз діє наступна схема: якщо людина продає авто перший раз за рік, то він не платить ніяких податків (платить покупець авто – збір до пенсійного фонду і військовий збір). При другій за рік продаж транспортного засобу (легкове або вантажне авто, мотоцикл, причіп) власник повинен заплатити 5% від угоди.
За новим законом ці дві податкові ставки (0% при першому продажі за рік і 5% при другому) зберігаються. Але з’явилася ще й третя. Якщо людина продає третій транспортний засіб протягом року, то він зобов’язаний буде заплатити вже 18% від його вартості в якості податку.
“Закон явно спрямований проти так званих” перекупників “, щоб позбавити їх можливості вести свій бізнес” в чорну “. Однак, деякі формулювання дають підстави вважати, що норми нового закону можуть торкнутися і звичайних громадян. Річ у тім, що третьою угодою і відповідно податком 18% буде обкладатися будь-яке відчуження транспортного засобу протягом року. Наприклад, якщо людина продасть мопед, а потім автомобіль з причепом, то високий податок йому доведеться заплатити з однією з угод “, – відзначають в компанії Autoconsulting.
Втім, у випадку з авто завжди залишається можливість продажу за дорученням. І в цьому випадку платити податки не доведеться.
Таке нововведення передбачено не тільки при перепродажі авто, але і при операціях з нерухомістю.
Як розповідає керівник Палати податкових консультантів Віталій Смердов, продаж квартир (з третьої протягом року), згідно з новим законом, будуть обкладатися додатковим податком – ПДФО за ставкою 18% плюс 1,5% військового збору.
Тобто, доведеться заплатити велику суму – майже 20% від вартості квартири. Наприклад, з “одинички” за 20 тисяч доларів державі потрібно буде віддати майже 4 тисячі доларів податку.
Це нововведення вдарить в першу чергу по так званим квартирним спекулянтам – людям, які вкладають наявні заощадження в новобудови на рівні котловану, а потім перепродують, квартири дорожчають у міру добудови будинку.
“Прогресивна шкала оподаткування при операціях з нерухомістю вдарить по інвесторам-спекулянтам, частка угод з якими – до 10% від загального обороту житла”, – вважає фахівець з нерухомості мережі RE / MAX Михайло Артюхов.
Втім, як і у випадку з автомобілями, на зайві податки ризикують потрапити й пересічні громадяни, яких складно назвати спекулянтами. Скажімо, якщо сім’я вирішила продати кілька наявних об’єктів нерухомості, щоб на виручені гроші купити собі житло більшої площі. Наприклад, при продажу “одинички” у Києві, дома в селі та дачі доведеться заплатити майже 20% з одного з цих об’єктів.
Водночас квартирні спекулянти оформляють на себе придбані квартири в новобудовах далеко не завжди. Часто вони інвестують в будинок на початкових стадіях будівництва і намагаються продати квартир до оформлення прав власності, тобто, житло оформляють вже на покупця. У цьому випадку продавець не буде платити ніяких податків.
Категорія : Економика
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...