У фракції СН розкол — проти позиції Президента виступило закарпатське крило Кривошеєва

жовтня 15 / 2019
У фракції СН розкол — проти позиції Президента виступило закарпатське крило Кривошеєва

Нещодавно обраний нардеп Ігор Кривошеєв увійшов до нового скликання ВРУ за списками президентскої партії «Слуга народу».

До своєї першої депутатської каденції Кривошеєв працював тамадою на закарпатських весіллях, то ж закарпатських виборців не повинен шокувати той факт, що серед його помічників — колега-тамада Едуард Коваленко та продавець шашлику з палинкою на ужгородських фестивалях.

«Сніг на голову» у вигляді крісла народного депутата одразу виправдав відому на Закарпатті приказку: «Не дай Бог з Івана пана».

У липні 2019 року до Ужгорода завітав Президент України Володимир Зеленський. Виїжджаючи з аеропорта, Гарант Конституції зупинив кортеж, аби поспілкуватися з краянами, які вимагали від новообраної влади реалізації інвестиційного проєкту з будівництва ВЕС.

Коли Президент вийшов з машини, люди вітали його оплесками і радісними вигуками. «Розкажіть, у чому проблема», — Зеленський підійшов ближче.

«Ми хочемо розвивати свій район, а обласна влада не дає. Маємо інвестора, солідний проєкт. Хочемо самі заробляти, а не чекати зверху дотацій
».

«Готові допомагати, ви ж про гарне говорите: хочете підняти свій район, — відповів Президент. — Сьогодні будемо призначати нового очільника Закарпаття, нормальна людина. Звертайтеся напряму. Ви правильно робите!» Далі Володимир Зеленський порадив воловчанам, як представити в ОДА інвестиційний проєкт ВЕС, і ще раз наголосив: «Ми підтримаємо», — пише SB.Таку ж позицію висловив В.Зеленський і на 16-му форумі YES, де анонсував масштабні проєкти та запевнив інвесторів у своїй підтримці.

Ігор Кривошеєв знайшов себе як член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і очолив підкомітет з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Разом з цим, тамада-нардеп став активно виступати проти підтриманого Зеленським проєкту з будівництва ВЕС на 120 МВт, вартістю 140 млн Євро.

Відсутність вищої освіти у народного депутата спричинила дисонанс, коли голова підкомітету по трагедії Чорнобильської АЕС почав виступати проти «зеленої енергетики», покликаної зменшити частку виробництва енергії зі шкідливих ТЕС та запобігти майбутньому Чорнобилю та Фукусімі.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у ВРУ з’явився осередок нардепів, які входять до груп впливу тих чи інших енергетичних монополістів та активно виступають проти впровадження альтернативних джерел видобутку електроенергії. Вочевидь, увійшовши до такої групи, вчорашній «Іван» вирішив швидко стати паном та виступити таким чином проти позиції Президента Зеленського та Уряду Гончарука. Останній, до речі, анонсував 40% зростання ВВП та 50 млрд дол. іноземних інвестицій.

Нагадаємо, до закарпатського крила фракції «Слуга народу» входять 4 народні депутати — Анатолій Костюх, Михайло Лаба, Ігор Кривошеєв та Андрій Жупанин.

Саме Ігор Кривошеєв вважається лідером закарпатського осередку президентської партії.

Сьогодні ви не побачите його на акціях щодо глобальних світових змін у кліматі, викликаних, у тому числі, шкідливими ТЕС та ТЕЦ українських олігархів. Не бореться нардеп-еколог і проти масової вирубки лісів на Закарпатті. Єдине, що стало поперек горлянки Ігоря Кривошеєва, — багатомільйонний проєкт із впровадження альтернативної енергетики.

До слова, в Україні тільки 2-3 відсотки електроенергії виробляється відновлювальними джерелами енергії, половину всієї електроенергії України виробляє держпідприємство «Енергоатом», 25-30% виробляє вугільний оператор Д.Тек, який належить олігарху Рінату Ахметову, ще близько 8-10% виробляється Укргідроенерго.То ж, які мотиви закарпатського крила партії СН? Стимулювання України до придбання електроенергії в РФ? Відстоювання інтересів енергетичних олігархів або ж умисний саботаж реформ Кабміну Гончарука?

Днями Ігор Кривошеєв заявив, що він ніби-то не проти вітряків, але не на гірських хребтах, додавши, що в Австрії ви не знайдете ВЕС на горах. Все б нічого, але майже весь світ будує вітрові парки, зокрема, і в горах. Нардеп Кривошеєв абсолютно не вивчив згадуване питання.

Ось, до прикладу, ВЕС в Іспанії. Тут частина з понад 23 000 вітрових турбін країни розташована у високогір’ї.

На фото аерозйомка вітроустановок на Sierra de Gredos — гірський масив. Найвища точка — гора Альмансор (2592 м). Для порівняння: Говерла має висоту 2061 метр. Найвища точка гірського масиву Полонина Боржава — 1681 метр.

У 2018 році вітропарки повернули Іспанії 19% електроенергії, спожитої за рік. Країна за потужністю видобутку вітрової енергії друга в Європі і п’ята у світі.

У фракції СН розкол — проти позиції Президента виступило закарпатське крило Кривошеєва


До речі, в недавньому інтерв’ю Кривошеєв згадав і сусідню Угорщину. Нардепу було варто почитати, що за останні 15 років у 6 разів менша за Україну держава збільшила виробничу потужність електроенергії, генерованої вітряками, з 1 до майже 330 МВт.

У фракції СН розкол — проти позиції Президента виступило закарпатське крило Кривошеєва


Що тут говорити, якщо у згадуваній нардепом Австрії на одній горі спокійно уживаються вітряки та гірськолижний курорт Лехталь?А це Китай, провінція Чжецзян. Приблизно 50 км від міста Цзиньхуа. Плантації чаю, вітряки, краса.

У фракції СН розкол — проти позиції Президента виступило закарпатське крило Кривошеєва

У фракції СН розкол — проти позиції Президента виступило закарпатське крило КривошеєваДо слова, у звіті консалтингової компанії BiGGAR Economics, де аналізувався вплив шотландських вітрових електростанцій на зайнятість у сфері туризму в цій області, у 2016 році дійшли до висновку, що немає жодних доказів того, що вітрові електростанції негативно впливають на туризм в даному районі, пише theguardian.com.

Швидке зростання вітроенергетики в Шотландії у вересні 2017 року забезпечило майже дві третини від усього її енергоспоживання. Нагадуємо, в Україні це 2%, проти яких нині виступає Ігор Кривошеєв.

Звісно, в Україні завжди легше було боротися проти іноземного інвестора, аніж очолити боротьбу проти вирубки лісів або енергетичних монополістів-олігархів, то ж не дивно, що закарпатське крило партії «Слуга народу» спокусилося на пропозицію Кривошеєва очолити війну з вітряками.

Чи означає це, що партія президента втрачає депутатські мандати?


Повідомляє - Закарпатська Правда
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...