Курс от-от приголомшить цінами! Що буде з гривнею до кінця року? І це тільки початок

вересня 26 / 2019
Курс от-от приголомшить цінами! Що буде з гривнею до кінця року? І це тільки початок
Гривня продовжує бити рекорди, курс долара минулого тижня досяг мінімального значення у цьому році — 24,5 грн, а ось цого тижні на Закарпатті спостерігається вже 23,8грн за доллар і це ще не кінець, але експерти впевнені, що уникнути сезонної девальвації не вдасться.

На думку аналітиків, наступного тижня гривня зміцниться ще більше. “Якщо, звичайно, не буде якихось потрясінь у світі.

Враховуючи, що НБУ зараз немає чіткої позиції тримати якийсь рівень, думаю, що дуже скоро ми проб’ємо позначку в 23 грн/$”, — заявив фінансовий аналітик .

За словами експерта, цього року Україна побила відразу три рекорди, які забезпечили масштабні валютні притоки:
рекордний урожай зернових і олійних культур, який принесе країні виручку близько $13-14 млрд;
як очікується, від заробітчан в Україну надійде близько 16 млрд доларів (минулого року було $ 14 млрд);
рекордне залучення коштів шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики (на поточний момент загальні залучення становлять 90 млрд грн).
курс валют в україні, долар, гривня, гроші Ще один фактор, який позитивно впливає на курс гривні, – зниження обсягів імпорту через падіння на нього попиту.

Але українців хвилює питання — як довго триватиме зміцнення гривні. Проект держбюджету-2020 побудований на прогнозі до кінця року 28,2 грн/$. Правда, нинішній бюджет розраховували, виходячи з курсу в 29,4 грн/$.

“Бюджетний” курс не є прогнозом, цей показник потрібен для розрахунків заради створення “подушки безпеки”. Як говорить економіст Олег Пендзин, нинішній курс валют в обмінниках — абсолютно штучний.

Закарпаття має кордони з ЄС, тому валюта тут грає велику роль, але дивлячись на АЗС ціни на паливо не змінюється, так само і ціни на продукти, а заробітні плати закарпатців найнижчі порівняно з іншими регіонами України.
Категорія : Економика


Залишити Коментар