Пенсія на 5 років раніше: Що нового потрібно знати Закарпатцям про пенсії

вересня 26 / 2019
Пенсія на 5 років раніше: Що нового потрібно знати Закарпатцям про пенсії
Верховна Рада розгляне новий законопроект і дозволить декому з українців вийти на пенсію раніше

Верховна Рада планує розглянути законопроект №0972, який вніс до парламенту нардеп минулого скликання Юрій Шухевич з фракції “Радикальна партія”.

На той час, а саме у 2015 році депутати підтримали його в цілому, але тодішній президент Порошенко ветував законопроект, пояснюючи дефіцитом бюджету. Тепер внести свої зміни вирішив Володимир Зеленський.

Згідно документу, жінкам, які мають 30-річний трудовий стаж, можуть дозволити виходити на пенсію до 2022 року в 55 років.

Раніше на пенсію жінки виходили у 55 років, а чоловіки – в 60. З 2011 року в Україні почали підвищувати пенсійний вік:

щорічно він збільшується на 6 місяців, і до 2021 року складе 60 років. Новий законопроект по суті скасує підвищення пенсійного віку строком на три роки, що відповідає ідеї Зеленського про добровільний вихід на пенсію в 55 років. Правда таку можливість український президент хоче надати лише жіночій частині населення.

На думку експертів зміни можуть негативно вплинути на економіку країни і дехто з них навпаки пропонує підвищувати пенсійний вік. Є пропозиції навіть зрівняти вік виходу на заслужений відпочинок у жінок та чоловіків.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин прокоментував ситуацію.

“Для людей це, звичайно, позитивно, але звідки ми візьмемо гроші в фонд? У нас вже зараз 157 мільярдів гривень – дефіцит. На 12 пенсіонерів припадає 10 працюючих, податки платить все менше людей”, – зауважив він.

В той же час Головне науково-експертне управління Верховної Ради заявляє, що і економії грошей при відхиленні законопроекту не буде і вважає його альтернативою допомоги по безробіттю. Новий закон спрямований на захист тих, хто опинився неконкурентоспроможним на ринку праці, або потрапив під скорочення.
Категорія : Економика


Залишити Коментар