З кожного українця зберуть по 4 тисячі гривень: куди підуть важко зароблені гроші

вересня 17 / 2019
З кожного українця зберуть по 4 тисячі гривень: куди підуть важко зароблені гроші
Стало відомо, чому українцям доведеться заплатити за 4 тисячі грн на пенсії

Проект нового Державного бюджету України передбачає дефіцит Пенсійного фонду в 2020-му році в рекордні 172,5 млрд грн.

А оскільки відсутні кошти навряд чи можна буде взяти “з повітря”, то уряд, швидше за все, “розкидає” цю суму на всіх працюючих українців у вигляді нових податків і зборів. У підсумку кожен з громадянин “надасть допомогу” Пенсійному фонду на 4,1 тис. грн.

Крім того, окремо працюють заплатять єдиний соцвнесок в розмірі 22% від зарплати, більша частина якого також надійде в ПФУ.

2020-й рік стане роком пікових виплат за державного боргу. Майже 40% дохідної частини бюджету доведеться віддати кредиторам країни. У сумі погашення держборгу і його обслуговування коштуватиме бюджету рекордні 421,6 млрд гривень.

Якщо всі ці гроші розділити на офіційну кількість населення (трохи більше 42 млн осіб), вийде, що кожен, тому числі немовлята і люди похилого віку, повинні своїми податками заплатити близько 10 тисяч грн. І це тільки в наступного року.

Гроші ці напевно “зберуть”, можна не сумніватися: міністр фінансів Оксана Маркарова на презентації бюджету запевнила, що проблем з виплатами не виникне мовляв, зараз резервів достатньо, а в бюджеті на наступний рік врахували об’єктивні показники і українці не відчують на собі навантаження. Тому і зарплати будуть виплачуватися вчасно, і всі статті витрат у безпеки. Але при цьому не вказуючи джерела покриття дефіциту ПФУ.

Як відомо, згідно з проектом нового Держбюджету найбільше грошей виділять на Міністерство соціальної політики. Саме вони розподіляють більшу частину виплат і субсидій. Їм дістанеться 290 млрд грн. Для порівняння, на Міненерго і захист навколишнього середовища дадуть всього 8,7 млрд грн. До речі, на НАБУ витратять трохи більше 1 млрд, а на НАПК 0,812 млрд грн.
Категорія : Економика
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...