Що буде з гривнею? Після чуток про дефолт курс валют стрибнув угору

червня 06 / 2019
Що буде з гривнею? Після чуток про дефолт курс валют стрибнув угору
Що буде з гривнею? Національна валюта після відносної стабілізації знову почав змінюватися. 4 червня долар додав 10 копійок, а євро подорожчав на 20. Курс Нацбанку – 26,95 за долар, а євро – 30 гривень 14 копійок. Хоча ще 2 тижні тому валюта, навпаки, дешевшала. 14-го травня курс долара становив – 26,11 грн, а євро – 29,36.

Економісти кажуть – нині причин для паніки нема, ситуація контрольована. 28 гривень за 1 долар – очікуваний середній показник до кінця року за даними консенсус-прогнозу Мінекономрозвитку. 29 – орієнтир уряду. У найближчі місяці очікується тенденція валютного коридору 26 і 2, 26 і 4, тобто допустимі коливання курсу на 10-20 копійок. Досить втішні і прогнози західних аналітичних експертних компаній, розповідає, кандидат економічних наук Тетяна Бутурлакіна.

Є і менш позитивний сценарій розвитку. Серед факторів, які на нього впливають – торговий баланс, він нині – від’ємний. Тобто ми завозимо товарів, які купуємо за валюту, більше, ніж експортуємо наших за кордон, що не найкраще впливає на курс. Другий фактор – бюджет, затверджений на 2019, є дефіцитним. А це може спричинити емісію грошей, щоб покривати видатки.

Курс долара буде відносно стабільним протягом літа, прогнозує Ніна Пойда-Носик. Уже у вересні – можлива незначна девальвація. Водночас, цієї весни – склалася сприятлива валютна ситуація. Курс долара опускався до рекордної позначки – 26 гривень 11 копійок. Востаннє американська валюта наближалася до такої ціни влітку 2018-го. Зниження курсу долара можливе до серпня, а далі – девальвація: 20-30 копійок.

Фахівці пояснюють – багато що залежить від економічної стратегії та навіть політичних факторів, які точно передбачити нереально – наприклад, чутки про дефолт тиждень тому стали одним з чинників курсового стрибка. Поки ж, більшість валютних прогнозів – сприятливі. Та, економісти радять: якщо маєте заощадження, краще зберігати їх у різних валютах.

Категорія : Економика


Loading...
загрузка...