Уряд Угорщини виділить 2,5 мільярди форинтів на широкомасштабну програму підтримки угорської культури на Закарпатті

червня 01 / 2019
Уряд Угорщини виділить 2,5 мільярди форинтів на широкомасштабну програму підтримки угорської культури на Закарпатті
Про запуск програми на прес-конференції в Будапешті оголосив Іштван Грежа, уповноважений угорського міністра, відповідальний за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям.

Про це повідомляє «Європейська правда».

За його словами, програма буде спрямована на оновлення будівель культурної спадщини, а також впровадження театрально-музичних програм. Грежа назвав це «угорською культурною експансією».

«На Закарпаття ми плануємо привозити великі імпрези та вистави лише найвищого художнього рівня, що часто є неможливим у непристосованих та давно забутих гігантських будинках культури», — зазначив Грежа.

Першим етапом цієї програми є реконструкція Угорського національного театру в Берегові, де вже цієї осені розміститься також культурний центр імені Шарі Федак. За словами Грежі, далі розпочнеться підтримка закладів культури по всьому Закарпаттю.

Основна частина реалізації програми розпочнеться у 2020 році і триватиме ще два роки.

Грежа також зазначив, що всі народи Закарпаття також зможуть показати угорцям, наскільки багатогранною є їхня культура. І додав: «Якщо ця модель на Закарпатті запрацює, то вона буде поширюватися і на інші закордонні угорські громади».

За його словами, угорський уряд готовий підтримати не лише закарпатських угорців, а також представників усіх національностей Закарпаття, відповідно до їхніх пропозицій, що попередньо будуть схвалені урядом Угорщини.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...