38 тисяч закарпатців у березні отримають монетизовану субсидію за газ (відео)

березня 20 / 2019
38 тисяч закарпатців у березні отримають монетизовану субсидію за газ (відео)


Першими кошти для сплати комунальних рахунків за лютий надійшли пенсіонерам у березні. Тим, у кого є пенсійний рахунок, субсидію перераховують туди.

Тим, у кого картки немає – гроші додому приносять листоноші. У кожному наступному місяці у платіжках буде відображено суму субсидії за попередній місяць. Тобто, наприклад, субсидію, яку споживачу зараховано за лютий, він побачить лише у березневих платіжках, які отримає у квітні.

Варто пам’ятати: якщо споживач не вчасно оплачує комунпослуги зокрема за газ, то це є підставою для припинення газопостачання і позбавлення такого споживача субсидії – наголосила директор ТОВ «Закарпатгаззбут». А з 1 травня за несплату комуналки нараховуватиметься пеня у розмірі 0,1% від суми за кожен день несплати але не більше 100% боргу. Процес монетизації субсидій — новий для України.

Через що виникає ряд проблем. Нещодавно у країні знизилися соціальні нормативи, а через це, відповідно, і кількість субсидіантів. На Закарпатті їх стало втричі менше. При цьому ціна на газ збільшилася на 25%, а середній розмір субсидії фактично залишився на рівні минулого року.

“Основна мета монетизації – яку декларує держава – дати поштовх населенню до економії паливно-сировинних ресурсів. З одного боку, це правильно. З іншого, якщо постійно зменшувати соціальні нормативи, то особливого зацікавлення населення у цій реформі не буде”, — зазначила Вікторія Томинець.

Категорія : Економика


Loading...
загрузка...