Борги за комунальні послуги: в якому випадку можна не платити

лютого 08 / 2019
Борги за комунальні послуги: в якому випадку можна не платити
Українці накопичили рекордний борг за комуналку – більше 55 млрд грн. У лютому прийдуть перші платіжки з новими цінами за тепло, в травні знову подорожчає газ, а в липні – електроенергія.

Стягнути можна тільки ту частину боргу за комуналку, якій не більше трьох років. Згідно з Цивільним кодексом, якщо за три роки комунальне підприємство не розібралося зі своїм клієнтом в суді, отже, вимагати ці гроші вже не вдасться. Важливо зазначити, що борг не прощають, його продовжать вказувати в платіжках.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргомВ якому випадку можна не платити (за законом)

Закон "Про житлово-комунальні послуги" дозволяє в окремих випадках не оплачувати комунальні послуги, або ж платити менше. Наприклад, якщо замість гарячої води – тепла, платити за неї по тарифу для гарячої не потрібно.

За гарячу воду:

75-50 градусів – повний тариф;
49-45 градусів – 90% повного тарифу;
44-40 градусів – 70% повного тарифу;
40 градусів – по тарифу на холодну воду.

Крім того, як пояснюють в НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), гарячу воду можуть відключати не більше ніж на 6 годин у добу, у той же час період "без води" повинен складати не більше 30% місяця.

Якщо зазначена норма порушується, за кожну добу сума у платіжках повинна зменшуватися на 3,3%. Остання норма також стосується і холодної води.

За тепло:

Температура повітря в опалювальному приміщенні повинна бути не нижчою за 18 градусів тепла. Якщо опалення увімкнули, а в квартирі все одно холодно – платити за нього за повною ціною не варто. Так, чинні норми встановлюють: якщо температура в приміщенні не вища за 12 градусів, опалення можна зовсім не оплачувати. Вимикати тепло можуть не частіше, ніж раз у місяць і не довше, ніж на 12 годин.

Як платити за опалення:

18 градусів – повний тариф

17 градусів – 95% повного тарифу

16 градусів – 90% повного тарифу

15 градусів – 85% повного тарифу

14 градусів – 80% повного тарифу

13 градусів – 75% повного тарифу

12 градусів – 70% повного тарифу
Категорія : Економика


Залишити Коментар