Роберт Горват: Працюватимемо над вирішенням проблеми поводження з відходами на законодавчому рівні

листопада 29 / 2018
Роберт Горват: Працюватимемо над вирішенням проблеми поводження з відходами на законодавчому рівні
У четвер, 29 листопада, у селищі Поляна Закарпатської області розпочався щорічний Форум регіональних ініціатив «Екополяна-2018», присвячений питанню формування системи громадського здоров’я в Україні. Участь у Форумі взяли представники наукового товариства зі всієї країни, керівники органів місцевого самоврядування, громадські організації та товариства. Приєднався до Форуму і народний депутат України Роберт Горват.
Під час виступу на одній із панелей Форуму Роберт Горват звернув увагу на нерозривний зв'язок між громадським здоров’ям та станом навколишнього середовища, у якому сьогодні живуть українці.
«Питання (громадського здоров’я – авт.), безперечно, нагальне та потребує уваги. Особливо в умовах екологічних проблем, які нині доводиться вирішувати Закарпаттю та Україні загалом. Адже без безпечного довкілля не може бути мови про ефективну систему громадського здоров’я», - заявив Роберт Горват.
Окрім того, парламентар згадав про минулорічний Форум у Поляні, під час якого і розпочалася робота над вирішенням одного із найболючіших екологічних питань Закарпаття - катастрофічного забруднення стічними водами та іншими небезпечними відходами річки Тиси. Тоді, зокрема, була створена Регіональна асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття - за чисте довкілля, а також розроблена Програма "Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території".
«Зараз я можу сказати, що за цей час на всіх рівнях була пророблена колосальна робота, щоб проект збереження екосистеми долини Тиси був реалізований. Разом із Регіональною асоціацією органів місцевого самоврядування «Закарпаття - за чисте довкілля» ми провели зустрічі з профільними міністерствами, створили необхідні робочі групи в Києві та на Закарпатті, налагодили співпрацю з усіма необхідними для реалізації проекту сторонами. У той же час, Верховна Рада ратифікувала Угоду про фінансування Дунайської транснаціональної програми, а також прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва», які відкривають нові можливості для втілення Проекту збереження екосистеми Тиси у життя», - повідомив Роберт Горват.
Відтак парламентар заявив, що під час сьогоднішнього Форуму вони разом із представниками наукового товариства та Регіональною асоціацією «Закарпаття – за чисте довкілля» домовились активізувати роботу і над забезпеченням збалансованого поводження з відходами.
«Зокрема, у напрямку удосконалення вітчизняного законодавства, що регулює дану галузь. Таким чином, щоб в Україні на законодавчому рівні були створені оптимальні умови для захисту навколишнього середовища», - пояснив Роберт Горват.

Роберт Горват: Працюватимемо над вирішенням проблеми поводження з відходами на законодавчому рівні


Прес-служба народного депутата України Роберта Горвата

Категорія : Економика


Loading...
загрузка...