На Закарпатті погашено понад 3 мільйони гривень пенсійного боргу

листопада 24 / 2018
На Закарпатті погашено понад 3 мільйони гривень пенсійного боргу
Однією з основних умов своєчасної виплати пенсій є стабільне наповнення бюджету Пенсійного фонду, зокрема і за рахунок погашення пенсійних боргів підприємств. Про ситуацію, що склалася в Закарпатті з погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду, розповідає начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Мирослава МАКСИМОВИЧ:
– На 1 листопада цього року загальна сума заборгованості по платежах до Пенсійного фонду становила 55,4 мільйона гривень, що майже на 2 мільйони більше, ніж на початок року, – констатує Мирослава Максимович. – Це борги підприємств по несплачених страхових внесках та відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій. Найбільша заборгованість значиться в Тячівському, Виноградівському, Ужгородському, Перечинському та Мукачівському об'єднаних управліннях Пенсійного фонду України Закарпатської області. Причому тенденція до зростання зберігається – темпи зростання боргу до початку року становлять 103,7 відсотка.
Заборгованість по пільгових пенсіях в області порівняно до початку року збільшилася на 2,1 мільйона і становить 43,6 мільйона гривень. Найбільше зростання боргу з початку року – на 2,5 млн. грн. – відбулося за рахунок державного підприємства "Солотвинський солерудник", середньомісячне нарахування по пільгових пенсіях якого становить близько 231,6 тисячі гривень. Стосовно нього порушено справу про банкрутство. Заборгованість цього підприємства, станом на 1 листопада ц. р., – 25,3 мільйона гривень, що становить 45,7 відсотка від загальної заборгованості по області.
– Взагалі, слід відзначити, що із загальної суми заборгованості 7 мільйонів гривень, або 12,7 відсотка значиться за економічно активними платниками, – продовжує Мирослава Максимович.
Борг платників, щодо яких порушено справу про банкрутство або визнано банкрутами, становить 36 мільйонів гривень, або 64,9 відсотка.
Для погашення заборгованості до Пенсійного фонду до підприємств-боржників застосовують заходи, передбачені чинним законодавством. Органи Пенсійного фонду взаємодіють з органами центральної та місцевої влади, державної виконавчої служби, арбітражними керуючими, головами ліквідаційних комісій та іншими щодо зменшення заборгованості до Пенсійного фонду.
Питання погашення боргу до Пенсійного фонду України знаходиться на постійному контролі, виноситься на розгляд на нарадах при голові облдержадміністрації, колегіях районних держадміністрацій, засіданнях обласної, міських і районних комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та податкового боргу.
Слід зазначити, що заборгованість економічно активних та безнадійних боржників Пенсійного фонду охоплена заходами стягнення в повному обсязі та знаходиться на виконанні в органах Державної виконавчої служби. Як результат, вдалось погасити заборгованість до Пенсійного фонду таким "солідним" багаторічним підприємствам-боржникам, як ПАТ "Закарпаттягазбуд" (692,3 тис. грн.), будівельне управління ПАТ "Фірма "Нафтогазбуд" (351,2 тис. грн.), АТП "Радгосп-завод "Мукачівський" (144,2 тис. грн., ЗОКП "Міжнародний аеропорт "Ужгород" (221,9 тис. грн.), ОКП "Закарпаттеплокомуненерго" (124,3 тис. грн.), ЗАТ "Свалявська ЛХК" (249,4 тис. грн.) та інші. У листопаді погашено 492,2 тисячі гривень боргів зі страхових внесків: зокрема АПТП "Бобовище" погасив 272,6 тис. грн., ВАТ МЗ "Тиса" – 168,1 тисячі гривень.
– Ще один важливий напрям нашої роботи – погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску, – каже Мирослава Максимович. – За даними головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області станом на 1 листопада борг по єдиному внеску становить понад 214,2 тисячі гривень і порiвняно з початком року збільшився на 170,7 тисячі – за рахунок зростання боргу фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування за 2017 рік та І-ІІІ квартали 2018 року.
На виконання доручень Прем'єр-Міністра України для забезпечення погашення заборгованості з єдиного соціального внеску та захисту прав застрахованих осіб у серпні цього року між головними управліннями Державної фіскальної служби у Закарпатській області, Пенсійним фондом України в Закарпатській області та управлінням Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області підписаний Спільний план заходів щодо стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску для забезпечення своєчасного фінансування виплати пенсій на ІІІ квартал 2018 року. Укладено відповідні графіки погашення заборгованості з єдиного соціального внеску з 31 платником на суму близько 2 мільйонів гривень, і вже погашено 1 мільйон 615,7 тисячі гривень.
Всього ж з початку року в рахунок погашення боргу по єдиному соціальному внеску надійшло 26 мільйонів гривень, в тому числі за листопад погашено 3 млн. 51 тисячу гривень.
– Як бачимо, заходи, що вживаються по погашенню заборгованості до Пенсійного фонду, дають свої позитивні результати. Але, на жаль, борг залишається значним, і робота, спрямована на погашення заборгованості з єдиного соціального внеску, зменшення заборгованості страхових внесків та відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, здійснюється головним управлінням Пенсійного фонду області постійно, – констатує Мирослава Максимович.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...