Заплатять усі: нас обкладуть новими податками

листопада 06 / 2018
Заплатять усі: нас обкладуть новими податками
Кабінет міністрів вирішив підвищити кілька податків для українців. Зокрема, уряд пропонує депутатам знизити поріг безподаткових пересилок для фізосіб з 150 євро до 100 євро, а також підвищити акцизний податок на тютюнові вироби на 9% і посилити заходи контролю за обігом палива і спирту. Відповідний законопроект зі змінами до Податкового кодексу зареєстровано у Верховній Раді. Про це пишуть місцеві ЗМІ.

Крім цього пропонується визнати податковими агентами операторів поштового зв'язку, експрес-перевізників, які будуть здійснювати нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість (ПДВ) у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі.

"При цьому ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, буде обкладатися ПДВ за встановленою Податковим кодексом ставці" , – вказується у пояснювальній записці.

Також законопроект передбачає підвищення з 1 січня 2019-го ставок екологічного податку з 0,41 грн/тонна до 10 грн/тонна, а також поетапне підвищення ставки до рівня 30 грн/тонна в 2023 році, тобто щорічне підвищення ставки на 5 грн/тонна.

Законопроект також передбачає підвищення ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти та конденсату на 2 п. п., залізної руди – на 0,8 в.п., а також ставки ренти за спецвикористання лісових ресурсів – на 50%.

Кабмін хоче посилити контроль над оборотом палива: відображати в системі електронного адміністрування реалізації палива (СЭАРТ) фактичний рух палива за місцями зберігання, тоді як в даний час облік ведеться за суб'єктам господарювання.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...