Вартість газу завищена в 3 рази! За новими тарифами платити багато хто не зможе

жовтня 20 / 2018
Вартість газу завищена в 3 рази! За новими тарифами платити багато хто не зможе
Платити за новими тарифами половина країни просто не може. І не повинна — упевнений експерт з енергетики Валентин Землянський.

Адже людям за законом повинні продавати не імпортний, а український газ — нашого видобутку, якого вистачає для потреб населення. І коштує він далеко не по 7 тисяч за тисячу кубометрів.

«Якщо вважати за ціною видобутку плюс гроші в розвиток його ціна повинна становити 80 доларів це не 6-7 як зараз 2500 ми переплачуємо щомісяця за газ — всі споживачі України, це додаткові 1,7 млрд. доларів, які отримує «Нафтогаз», — сказав Валентин Землянський, експерт з енергетики.

Українці споживають газ нашого видобутку, проте платять не по 80, а по 250 доларів за тисячу кубів — як за імпортний.

Саме звідси мільярдні прибутки компанії, говорить експерт. Більше того майже весь газ, який ми купуємо в Європі, насправді — російський, впевнений Валентин Землянський.

Тільки тепер Україна ще оплачує і послуги фірм-посередників.

Одна з них — німецька компанія Трейлстоун. Зареєстрована в офшорі на Кайманських островах.

Ще в позаминулому році вибухнув скандал навколо компанії. Тоді журналісти та деякі депутати заявили, що фірма може бути пов’язана з депутатами Народного фронту і директором з розвитку «Нафтогазу» — Юрієм Вітренком.

«Йдеться про мільярди гривень які переплачені європейським посередникам держава в особі конкретних чиновників очолюють «Нафтогаз» наживається на населення за рахунок тарифів при цьому заявляючи, що тарифи ми підвищили але потрібно ще», — сказав Валентин Землянський, експерт з енергетики.

Тільки за минулий рік за рахунок завищеної в три рази вартості газу, яку виставляють людям, прибуток Нафтогазу становив 26 мільярдів гривень.

Однак де ці гроші — невідомо.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...