Закарпаття отримує найбільші інвестиції у виробництво електроніки та машин

вересня 20 / 2018
Закарпаття отримує найбільші інвестиції у виробництво електроніки та машин


Про стан промислового виробництва на Закарпатті журналістам розповіли керівники головного управління статистики. Зокрема, спікери підсумували результати першого півріччя поточного року, а також провели паралелі з минулими роками.

Одним із пріоритетних напрямків економіки як країни, так і Закарпаття залишається розвиток промислового виробництва. Протягом двох останніх років в області спостерігається зростання її обсягів. За перше півріччя поточного року індекс промислової продукції склав 104,5% , що є більшим, ніж загалом по країні.

Незважаючи на те, що Закарпаття – одна із небагатьох областей в яких сільське населення переважає над міським, левова частка промисловості припадає на машинобудування. За нею з великим відривом знаходяться добувна та переробна промисловість. Загалом за звітній період вже реалізовано промислової продукції на суму більше 11 млрд. грн., з яких понад 5 млрд. за межі України.

Щодо експорту та імпорту закарпатської промисловості, то тут знову перше місце за підприємствами машинобудування, яких в області нараховується 95. Питома вага сировини та продукції що виготовлена з неї займає більше 81 % від загального обсягу експорту тоді як імпорт склав 76%. Тобто переважає продаж сировини та готової продукції над її закупівлею.

Якщо говорити про інвестиції у промисловість області, то найбільше їх вкладено у підприємства переробної промисловості. З них кожна четверта гривня – це інвестиції у виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, устаткування, а кожна п’ята – у автотранспортні засоби. Основними ж країнами-інвесторами є Німеччина, Нідерланди, Польща, Японія, Австрія та США.

Категорія : Економика


Loading...
загрузка...