Тепер не обдурити: Ви можете самостійно первірити робочий стаж в інтернеті

березня 13 / 2018
Тепер не обдурити: Ви можете самостійно первірити робочий стаж в інтернеті

Пенсійний фонд України ініціював створення сайту, за допомогою якого можна дізнатися свій робочий стаж і інформацію про відповідні нарахування.

Про це повідомляє "КР24".

Для оффлайн реєстрації на сайті потрібно подати заяву до територіальних органів ПФУ, для онлайн - з електронним цифровим підписом (ключем ЕПЦ).

У кожного користувача буде свій "Особистий кабінет", в якому буде інформація про внески роботодавця, про їх розмірах, а також можна буде дізнатися про спеціальний або пільговий стаж.

За словами розробників, будь-які питання можна вирішити оперативно, не чекаючи, поки прийде час отримувати перші виплати. Для цього є контакти управлінь, графіки прийому, інформація про умови, порядок призначення, перерахунку пенсій, зразки бланків.

Також можна відправити запит на підготовку певних документів (паперових і електронних). Для зручності дані розділені на три категорії: пенсіонерам, застрахованим особам і страхувальникам.

Варто відзначити, що у пенсійному фонді, підбиваючи підсумки минулого року, помітили що пенсії збільшилися у 87,2% пенсіонерів.

"В результаті проведеного з 1 жовтня минулого року осучаснення пенсії збільшилися у 10,2 млн або у 87,2% пенсіонерів. При цьому майже у 1,3 млн пенсії зросли від 500 до 1000 гривень, а більш ніж у 2 млн громадян вони збільшилися на понад 1 тисячу гривень. Найбільший ріст склав 7 830 гривень", - доповів Зарудний.

Пенсії найбільше злетіли в Луганській, Донецькій, Дніпропетровській областях та в місті Києві. Закарпатські пенсіонери отримують найменшу пенсію.

У пенсійному фонді підкреслили, що мінімальний розмір пенсії за 2017 рік зріс на 16,4% – з 1247 до 1452 гривень, а середня пенсія збільшилася на 35,7% – з 1828 до 2480 грн.

Також у фонді повідомили про те, що українці, які працюють за кордоном легально, можуть зарахувати свій страховий стаж, набутий за межами країни, коли будуть оформляти пенсію в Україні.

"Питання зарахування страхового стажу для українців, які працюють за кордоном, вирішується шляхом укладення відповідних міжнародних договорів, які Україна вже має і напрацьовує з більш ніж 20 країнами світу. Зокрема, є така угода з Польщею, Іспанією, Португалією, обробляється і готується до підписання угода з Німеччиною, Грецією та Італією", – підсумував Зарудний.

Варто додати, що раніше міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв'ю для одного з українських телеканалів заявив, що його відомство готує зміни в пенсійне законодавство.

Таким чином, пропонується визначити, що стаж для пенсій донараховується автоматично, а коефіцієнт заробітку за бажанням.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...