Фахівці знайшли спосіб знизити ризик захворювання на рак

березня 09 / 2018
Фахівці знайшли спосіб знизити ризик захворювання на рак
Автори дослідження проаналізували зразки крові і анкетні дані більше 33 тисяч осіб у віці 40-69 років, спостереження за якими велося понад 16 років.
Високий вміст вітаміну D в організмі людини може перешкоджати розвитку онкологічних захворювань. Про це повідомляє портал Eurekalert з посиланням на дослідження міжнародної групи вчених.


Учені проаналізували зразки крові і анкетні дані (раціон, спосіб життя, історію онкозахворювань в сім'ї) понад 33 тисяч японців у віці 40-69 років, спостереження за якими велося понад 16 років. З урахуванням таких факторів, як вік, вага, ступінь фізичної активності і ставлення до куріння і вживання алкоголю результати дослідження вказали на те, що висока концентрація вітаміну D на 20% знижує ризик захворіти на рак. Це стосується як жінок, так і чоловіків.
Високий рівень речовини в крові також пов'язаний зі зниженою (на 30-50%) ймовірністю захворювання на рак печінки, причому зв'язок в цьому випадку виявився більш міцним в чоловічій групі учасників дослідження.

Автори наукової праці впевнені, що отримані результати підтверджують тезу про те, що вітамін D захищає від раку. Однак, на їхню думку, не можна виключати, що при концентрації речовини нижче певного рівня може не бути ніякого додаткового ефекту.

Вчені також роблять застереження, що на підсумковий результат могли вплинути невраховані чинники. Сильними сторонами свого дослідження автори називають велику вибірку, довгий період спостереження за учасниками і великий обсяг інформації по аналізам крові.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...