Які небезпечні хвороби можна отримати через поцілунки

грудня 25 / 2017
Які небезпечні хвороби можна отримати через поцілунки

В середньому два тижні свого життя кожна людина витрачає на любовні поцілунки - не плутати з чмоканням дитини в щічку. Процес приємний, покращує настрій, допомагає боротися зі стресами. Це хороша новина. Погана полягає в тому, що кожен поцілунок може загрожувати здоров'ю і навіть життю партнера.

Про обмін мікробами, який в роті кожної людини мільйони, добре відомо, цим люблячих людей вже не налякати. Куди небезпечніше інфекції, що гніздяться в травмованих ділянках слизової щік, мови і ясен, а також стоматологічні захворювання.

Вірус герпесу
До таких грізним захворюванням медики відносять вірус герпесу, який зовні проявляється у вигляді бульбашок на губах, стрімко перетворюються в мокнучі виразки і довго гояться. У важких випадках герпесні виразки вражають ясна, пальці на руках і навіть геніталії. Гострий період захворювання - від трьох діб до двадцяти одного дня. Інфекціоністи настійно рекомендують при появі симптомів навіть виглядають нешкідливим герпесу терміново йти до лікаря - наслідки самолікування або зневаги лікуванням може закінчитися трагічно, аж до летального результату.

Фактор, що збільшують протягом простого герпесу - ультрафіолетове випромінювання. Відкладіть відвідування пляжу або солярію, якщо відчули поколювання в губах. Від поцілунків теж поки слід відмовитися, відправившись якомога швидше в поліклініку.

Інфекційний мононуклеоз
Інша назва - «поцілункова хвороба», що ясно вказує на найчастіший шлях зараження. Зовнішні прояви - лихоманка, запалені мигдалини, збільшені лімфовузли. Підтвердити діагноз допоможе аналіз крові. Гостра стадія хвороби триває пару тижнів.

У перші дні це захворювання можна сплутати з ангіною, оскільки симптоми дуже схожі, однак справжня причина хвороби - вірус Епштейна-Барра. Потрапляючи в кров, вірус поширюється по всьому організму, вражаючи внутрішні органи. І навіть якщо лікування було своєчасним, вірус залишається в тілі людини назавжди. Будь-яке ослаблення імунітету провокує загострення цього захворювання.

Цитомегаловірусна інфекція
Вірус цього захворювання «живе» в слинних залозах. При міцний імунітет він безпечної для здоров'я людей, проте при легкому нездужанні тут же активується і йде в атаку. Найбільш небезпечний цитомегаловірус для вагітних жінок, новонароджених і людей з імунодефіцитом. Смертельно небезпечний! Американські вчені стверджують, що цитомегаловірусом уражено більше сорока відсотків населення Землі. Вагомий привід утриматися від поцілунків в період виношування дитини і при нездужанні.

Ознаки інфікування схожі на респіраторне захворювання і на мононуклеоз. З віком ця хвороба може проявлятися частіше, до інших несприятливих факторів, що провокує її появу, відносяться травми, депресії, прийом сильнодіючих препаратів.

У 2009 році вчені з Китаю провели ряд досліджень і заявили: руйнування клітин кровоносних судин, що відбувається при цитомегаловірус, є основною причиною розвитку такої сумно популярної хвороби, як атеросклероз, а уражені клітини виробляють білок, який підвищує артеріальний тиск. Вакцини, що запобігає розвитку цього захворювання, поки немає.

Чим ще бувають чреваті поцілунки для ослабленого організму? Медики стверджують: в переліку неприємностей - викликають карієс стрептококи, бактерії, що провокують виразки, гастрити, менінгіти. Бережіть себе і цілуйтеся тільки на здоров'я!
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...