До уваги Закарпатців, новий сюрприз - скасування по батькові

листопада 17 / 2017
До уваги Закарпатців, новий сюрприз  -  скасування по батькові

Україні можуть “зникнути” по батькові громадян. Багато людей просять владу скасувати використання по батькові, вважаючи його пережитком СРСР. Експерти впевнені, що без по батькові цілком можна обходитися, тому що, крім імені та прізвищ, в базах даних фіксується дата народження.

Про це пише Час Пик.

Сьогодні вписувати в паспорт по батькові – умова обов’язкова. Людина має право поміняти ім’я або прізвище, але відмовитися або поміняти по батькові вона не зможе.

Європейські країни по батькові в зверненнях не вживають. Скасувати по батькові і в Україні пропонує політик Валерій Пацкан, заспокоюючи, що скасування абсолютно не призведе до плутанини і хаосу.

Консультант з питань ризиків і безпеки Євген Лауер на своїй сторінці в Facebook написав, що не розуміє, навіщо в Україні досі існують по батькові.
Багато українських політиків уже перейшли на звернення “пан – пані”. Нерідко таке звернення звучить в стінах Верховної Ради. Однак, поки це питання не вирішене на законодавчому рівні, позбутися по батькові в документах не вийде.

Думки українців розділилися. Одні згодні, що давно пора “вилучити” з документів по батькові, інші не згодні з такою точкою зору.

“Я согласна! Когда мне говорят Константиновна, хочется просто грохнуть обращающегося) хотя ж знаю, что из уважения”,

“А що поганого, що ви ідентифікуєтесь по батькові ? Це наша традиція. (До речі, не моськовська, а київських князів.) В деяких народностей і десятки предків до призвіщ приєднують – це культурний тренд”,

“Традиції потрібно зберігати ті, які мають сенс у собі, а не ускладнювати собі життя, яке і так не є простим”,

“А мне приятно. Я дочь отца своего. Виктория Евгеньевна. Можете не любить, но жалуйте”,

“Полностью согласен, но Петрович это святое…”,

“Я не вживаю давно по батькові) звертаюся пані/пан”,

“Я не погоджуюсь з такою точкою зору. На побутовому рівні дуже часто звертаючись до достойного сина не менш достойного батька, називають його Миколайовичем, опускаючи саме ім”я. Це прояв поваги до батька, у якого такий син, чи то донька. Звернення “пан” чи “пані” дуже гарне. Дуже поширене в західних регіонах країни, поступово приживається і на решті території. Втім, одне чи інше звернення має право на існування, вони існують поряд і одне одному – не заважають”, – коментують українці ініціативу про скасування по батькові.

В МВС планують дещо змінити систему реєстрації громадян, іменовану пропискою. Таким чином спробують відсторонитися від радянської системи. Українцям ж стане на порядок простіше зареєструватися за місцем проживання.

Також повідомлялося, що українці й досі мають проблеми з використанням нових пластикових ID-паспортів, які мають замінити старі паспорти у вигляді книжки. Ці проблеми можуть виникнути, наприклад, під час перетину кордонів з державами для в’їзду в які допускається мати лише внутрішній паспорт громадянина України.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар